Byly to takoví malí roztomilí méďové, teď jsou k nepřehlédnutí. Kuba, Matěj a Vojta, medvědi z večerníčku režiséra Václava Chaloupka. Kde je dnes najdete?

Letos v lednu oslavili tito slavní medvědí sourozenci, narození v Českém Krumlově, deset let. Nyní žijí v centru Berouna, v krásném výběhu, na místě zvaném Městská hora, asi deset minut od náměstí.

Záchytným bodem při hledání výběhu může být kromě viditelných ukazatelů ve městě i rozhledna, která je vidět na kopci už z dálky, pár metrů pod ní mají medvědi výběh.

cestak medvedariu cesta2

Úzká proluka mezi domy, pohled směrem k hlavní ulici, která vede doleva k náměstí; cesta k výběhu

Na vyvýšené výhledové terase si můžete prohlédnout rodné listy medvědů a přispět do kasičky na med.

rodná¨ý list

kasička na med medvěd

Městská hora je ideálním místem pro výlet s dětmi. Hned u výběhu je velké dětské hřiště, v parku jsou lavičky, odkud je na medvědy vidět. Pokud se sem vydáte, určitě dojděte až nahoru na kopec k rozhledně.

hřiště

pusa rozhledna

Matěj - odměna ošetřovatelce za svačinu, vedle Vojta, Kuba si šel údajně zdřímnout

výhled z rozhledny

Pokud vyrazíte do Berouna tento víkend, budete mít možnost navštívit také jarní hrnčířské a řemeslné trhy, které se konají o víkendu 8. a 9. května v centru města, v sobotu od 8 do 18 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin. Více informací o trzích, včetně fotografií, najdete ZDE.

vlakem...

Vlakem ze směru Rakovník, Praha, Plzeň, cesta od nádraží trvá asi dvacet minut, směřujte do centra města, pak narazíte na orientační cedule z nápisem Medvědárium.

autem...

Z dálnice odbočte na Beroun,  pak se dejte doprava dle směrovek na centrum města. V okolí náměstí je možné dobře zaparkovat. Cesta z náměstí trvá maximálně deset minut. Sledujte cedule s nápisem Medvědárium.

Otevírací doba rozhledny…

  • květen – září, pondělí - pátek 10.00–18.00, víkendy, svátky 9.00–19.00
  • říjen – každý den 10.00–18.00
  • listopad – březen, pouze soboty, neděle a svátky 10.00–15.30as
  • duben – každý den 10.00–18.00

Vstupné: dospělí 10 Kč, děti 10–15 let 5 Kč, děti do 10 let zdarma.

Reklama