Vesnice obvykle zůstávají na svém místě po celá staletí, a když se přesunou, tak za to může buď rozrůstání, pohnuté dějiny nebo živelní pohroma. S putovní vesničkou Veselý Pekařov je to ovšem úplně jinak…

 

Obří bábovka či muffin na střeše stánku, půlmetrové „perníky“ zavěšené na plotě a lákající k zakousnutí, stolečky se židlemi pod veselými žluto-červenými slunečníky. To vše čeká návštěvníky Maxipsa Fíka v Kadani a festivalu Jičín – město pohádek.

 

V neobvyklé vesničce zaštítěné značkou Hera připravila společnost Unilever pro děti hrátky s těstem. Budou moci válet válečkem, vykrajovat cukroví, plést vánočky a další útvary podle fantazie, slepovat linecké koláčky marmeládou či zdobit perníčky. Veškerou činnost propojí hrací karta, na kterou dostanou u každého ze čtyř stánků razítko.

Za splnění všech úkolů pak získají certifikát Malý pekař. Aby jim nechyběla inspirace, předvedou v průběhu dne na velkém pódiu profesionální um mistři pekařského řemesla. A protože pečení je opravdu radost, ať už jde o samotný proces nebo konzumaci výsledků, budou se jejich výrobky zdarma rozdávat.


Návštěva má zprostředkovat rodinám s dětmi nezapomenutelný společný zážitek. Její organizátoři vás přesvědčí, že pečení může být zábava nejen pro maminky s holčičkami, ale také pro malé rošťáky a jejich tatínky. A všem přitom zůstane krásná vzpomínka na společně strávené chvíle.

 

Vesnička nedávno navštívila Bambiriádu v Chomutově. Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii na stránkách www.pecenijeradost.cz.

 

Kam ještě vesnička toto léto poputuje?

Narozeniny maxipsa Fíka Kadaň 7. června

Jičín město pohádek 13.–14. září

 

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, jak to ve Veselém Pekařově vypadá!

Reklama