kabat

Letos „plnoletý“ 18. ročník festivalu Benátská noc přinese to, co nikdo jiný. Druhý festivalový den (v sobotu 31. 7.) zde vystoupí legendární skupina Kabát. Její koncertní vystoupení bude v tomto roce vůbec jediné, které pro veřejnost odehrají. Skupina Kabát vloni uspořádala koncertní vystoupení na pražském Vypichu, který navštívilo přes šedesát tisíc diváků. Pořadatelé věří, že toto exkluzivní vystoupení bude více než důstojným dárkem dlouholetým příznivcům festivalu k osmnáctým narozeninám a že navíc přiláká i ty, kteří o jeho návštěvě doposud jenom uvažovali. Dočkáme se letos návštěvnického rekordu? Není tajemstvím, že české festivaly mezi sebou soutěží o počet diváků... Kdo je pro letošek větším „esem“, čeští Kabáti, nebo britští Muse?? Uvidíme již na konci července.

Kabát je tedy poslední skupinou, která doplnila seznam velkým zvučných jmen nejen od nás, ale i ze světa.
Během čtyř dnů zde vystoupí ikony populární hudby, jako je například Gary Moore (jeho vůbec první koncert u nás), Slade, Sirenia, Krokus, Fiction Plane, Anna K, Richard Müller, MIG 21, Meky Žbirka, Ewa Farna, Rytmus+Kontrafakt, Vypsaná Fixa, Toxique, Tomáš Klus, Midi Lidi, Charlie Straight, Eddie Stoilow, Kamil Střihavka, Dara Rollins, Nightwork, Fate Magazine a další.

Začínáme už ve čtvrtek 29. července v 17.00 „zahřívacím“ koncertním maratonem, ve kterém vystoupí třeba Kamil Střihavka, No Name a další. Od pátku až do neděle se bude hrát na čtyřech pódiích, připravena bude i Dance Stage Evropy 2.

Program doplní sobotní dopolední neckiáda či vyloženě dámský fotbalový zápas. Kopaná v netradičním pojetí rockerek 1. RFC Spark začne ve 13.00 a těšit se můžete na hráčky Sparty a Slavie, dále na zpěvačky, missky a samozřejmě vybrané fanynky festivalu (jak se stát součástí týmu a více informací na www.benatskanoc.cz).

Rozšiřují se i služby a zábava pro rodiny s dětmi - dobře vybaveno bude zázemí pro nejmenší ratolesti, kde nejen naleznou klid pro odpočinek, ale kde pro ně TV Barrandov připravila zábavné hry s Animáčkem.

Pro všechny je připravena široká nabídka kvalitního občerstvení včetně vegetariánského, centrálního kempu (zdarma pro držitele vstupenky na Benátskou noc) nebo nově zbudovaného bezplatného centrálního parkoviště.

Ještě do 15. června bude možné pořídit vstupenky v předprodeji za květnovou cenu, od 16. 6. stoupne cena o 100Kč.

benatska

Pohodlně a levněji se dají vstupenky na celý festival, ale i jednotlivé dny, pořídit v předprodeji v síti Ticketstream, ve všech pobočkách CK Čedok a Firo Tour.

Ceny vstupenek: do 15. 6. 1118 CZK od 16. 6. do 1218 CZK

  • Permanentka na celý festival včetně čtvrtečního zahřívacího kola(29.7.-1.8.) 1118,-Kč 1218,- CZK
  • Jednodenní vstupenka (pátek 30. 7., sobota.31. 7., neděle.1. 8.) 618 Kč 718 CZK
  • Warm up(čtvrtek 29.7.) 318 Kč
  • Děti do 12 let 100 Kč
  • Děti do 6 let, ZTP/P, vozíčkáři - tyto vstupenky pouze přímo na místě zdarma

Veškeré podrobnosti jsou postupně zveřejňovány na www.benatskanoc.cz.

Stručný program festivalu Benátská noc:

  • Čtvrtek, 29. července, začátek 17.00: Kamil Střihavka, No Name, Abraxas, Aleš Brichta Band, Dymytry, Turbo a N.V.Ú.
  • Pátek, 30. července, začátek hudebního programu 12.00: Gary Moore, Die Happy, Richard Müller, Stratovarius, Toxique, Rytmus+Kontrafakt, Arakain, 05 Radeček, Airfare, Sto zvířat, Cocotte minute, Čokovoko, Endless, F.R.Čech, Fast Food Orchestra, Fate Magazine, Horkýžeslíže, Inflagranti, Joe Satriani Revival, Konflikt, Kreyson, Laura a její tygři, Midi Lidi, Peter Nagy, Parademarche, Root, Totální nasazení, Tublatanka, Vanessa, Volant, Vypsaná fixa, Xavier Baumaxa, X-left to die
  • Sobota, 31. července, začátek hudebního programu 12.00: Anna K, Fiction Plane, Miro Žbirka, Mig 21, Ewa Farná, Dara Rollins, Tomáš Klus, Nightwork, Michal Hrůza, Alkehol, Blue Effect, Circus ponorka, Děda mládek Illegal Band, Destin Doctor PP, Eddie Stoilow, Final Fiction, Green Smatrol, Harlej, Charlie Straight, Sirenia, Interitus, Krucipüsk, Mala Vita, Petr Kolář, Prague Ska Conspiraci, Rebelstar, Up Against It, Veteráni studené války, Vitacit, Walda Gang, Žlutý pes
  • Neděle, 1. srpna, začátek hudebního programu 12.00: Zuzana Smatanová, Krokus, IMT Smile, Mňága a Žďorp, Marek Ztracený, Pavel Bobek, Xindl X, Tleskač, Traband, Gaia Mesiah, Gladiátor, Rybičky 48, Doga, Jaksi Taksi, Mandrage, Medvěd 009, Niceland, Nil, Poste restante, Screamers, Street 69, Škwor, Tres Udos, Slade
Reklama