Mezinárodní den muzeí a galerií se každoročně slaví 18. května již od roku 1977. Vždy v tento den či v nejbližším víkendu nabízejí muzea a galerie snížené vstupné, vstup zdarma, případně i zvláštní programy. Nejinak je tomu i letos.

 

Praha od čtvrtka až do neděle

 

Ve čtvrtek 18. května se můžete za symbolické vstupné pět korun vypravit do Galerie Hlavního města Praha, Bílkovy vily či Domu U zlatého prstenu.

Za jednu korunu vás pustí do Muzea hlavního města Prahy. Vstup zdarma ve čtvrtek nabízí například Uměleckoprůmyslové muzeum, Muzeum policie, Národní technické muzeum či Plynárenské muzeum. V neděli 21. května se zdarma můžete podívat do Národního muzea nebo do Národní galerie.

Více o akcích v Praze v rámci Mezinárodního dne muzeí najdete ZDE.


A jak je to jinde?

 

Hornické muzeum v Příbrami umožňuje 18. května prohlídku všech expozičních areálů v Příbrami – Březových Horách a ve své pobočce Památník Vojna u Příbrami za symbolické vstupné 1 Kč.

Zdarma si můžete ve čtvrtek prohlédnout i Muzeum koněspřežky v Českých Budějovicích, Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě a také Muzeum betlémů v Třebechovicích nad Orebem.

 

V pátek 19. května proběhne v Brně Muzejní noc od 18 do 0.30 hodin. Organizátoři zvou k prohlídce osmnácti objektů s expozicemi a výstavami. Během noci bude zajištěna doprava městskou hromadnou dopravou mezi jednotlivými místy.

V Brně se letos jedná o druhou Muzejní noc, loňské nabídky užít si noční atmosféry muzeí a galerií využilo přes čtyřicet tisíc lidí.

Více o Brněnské muzejní noci se dozvíte ZDE.

Už máte plán na čtvrtek či na víkend? Zajdete do muzea?
Které muzeum vás láká - policejní, plynárenské, koněspřežky?
Kde jste již byla a které muzeum je podle vás nejlepší?

Reklama