V Rusku zabili minulý víkend místní rasisté dva lidi – jedním z nich byl světoznámý šachista Sergej Nikolajev. Ale i kdyby nebyl, vražda je stále vraždou, bez ohledu na proslulost oběti. „Naši“ domácí „nácci“ jsou zatím hodní. Alespoň to tvrdí. Jenom organizují „mírovou“ demonstraci v takzvaném pražském Židovském městě.

Akce se má konat 10. listopadu, v den smutného výročí Křišťálové noci. Symbolika pochodu je, přes „mírumilovná“ prohlášení Erika Sedláčka, jednoho z intelektuálů české neonacistické scény, více než zjevná. Demonstrace „proti násilí v Iráku“ se mohla konat jindy i jinde.

Zaráží už to, že pochod byl nejprve povolen. Pak ho sice Praha pod tíhou kritiky zakázala, ale příliš pozdě, a dopustila se přitom řady procesních chyb. A tak soud demonstraci opět povolil. Židovská obec, která na 10. listopadu chystá pietní akci k uctění památky obětí pogromu, se rozhodla postarat se o sebe sama. Tak to ostatně Židé dělali po tisíciletí, vždy, když se na ně oficiální státní orgány „vykašlaly“. Židovská liberální unie svolává fyzicky zdatné muže – vojáky a sportovce.

Na boj se připravují také anarchisté – podle prohlášení některých hodlají „držet první linii“. Svou polívčičku si ale najednou chtějí přihřát i poslanci – členové ODS z „fanklubu“ Vlastimila Tlustého i příslušníci ČSSD. Hodlají vytvořit živý řetěz, který zablokuje jednu z ulic, po níž mají neonacisté procházet. Dávají nám tak pěkný příklad – zákony jsou na nic, vemte spravedlnost do vlastních rukou!

Jak celá show dopadne těžko říct, ale pokud se chcete poprat, přijeďte taky. Když už do toho jdou i politici, tak proč ne... Půjčím si od kamaráda teleskopický obušek a taky si půjdu bouchnout. Za Židy, samozřejmě. Jenom čekám, kdy nějaká sázková kancelář začne přijímat sázky.

Co si o celé akci myslíte Vy? Kdo je v právu? Postupuje ŽLU správně, když svolává vlastní „armádu“? A o co jde pánům politikům? To už jsou zákony opravdu tak k ničemu, že i oni musí vytáhnout do ulic? Nebo je to jen další gesto? A co neonacisté – provokují, nebo to myslí „upřímně“? Na čí stranu se přidáte Vy?

Reklama