Vedle osvědčených komediálních titulů i novinek pořádajícího Divadla Kalich, Komorního divadla Kalich a Divadla Palace program nabídne také vyhledávané tituly Saturnin, Caveman, Můžem i s mužem, Dva nahatý chlapi, Carmen Y Carmen, Hrdý Budžes, jevištní talk show Jana Krause a Honzy Dědka, své koncerty tradičně odehrají Tomáš Klus, Ondřej Havelka s Melody Makers, 4TET, největší hity Karla Gotta zazpívají v programu Jdi za štěstím Bohuš Matuš a Marian Vojtko. Sobotní dopoledne budou patřit pohádkám.

629898fc0e901obrazek.png

Celkem je naplánováno téměř 60 představení s tím, že stále pod žižkovskou věží platí pravidlo, že diváci se tu každý večer setkají s naší hereckou či muzikantskou špičkou. Jména jako Iva Janžurová, Jana Paulová, Barbora Hrzánová, Václav Vydra, Dagmar Pecková, Pavel Zedníček, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Petr Rychlý, Carmen Mayerová, Radek Holub, Ondřej Vetchý, Sabina Remundová, Nela Boudová, Aleš Háma, Jiří Langmajer, Petr Čtvrtníček, Tereza Kostková a celá řada dalších to jen potvrzují.

629899a676252obrazek.png

Za dva uplynulé ´covidové´ ročníky jsme si zvykli, že letní venkovní divadelní produkce představují pro diváky větší jistotu než kamenná divadla, sešněrovaná často se měnícími nařízeními. Loni i předloni provázely každé představení skutečně bouřlivé ovace, na lidech v hledišti bylo znát, jak intenzivně si divadlo užívají. Věřím, že také pro rok 2022 se nám podařilo sestavit atraktivní program, naplňující představu pohodově stráveného letního večera, a že si důvěru diváků zasloužíme. Každá zakoupená vstupenka je pro nás tou největší podporou, které si opravdu moc vážíme.

629899bd208deobrazek.png

Zahajovací premiérou čtvrtého ročníku Prima Hvězdného léta bude výborná francouzská komedie z prezidentské pracovny S pravdou ven s Petrem Rychlým v hlavní roli, která je zároveň prvním titulem dlouhodobé spolupráce, na které jsme se s Petrem dohodli. Jeho hereckým partnerem je Luboš Veselý. Stejně tak mám radost, že jsme po několikaletém hledání našli ten pravý text pro společnou inscenaci Jany Paulové a Václava Vydry v podobě komedie Nikdy není pozdě, v níž se představí v šesti rolích. Třetí novinkou v programu bude hořká komedie Na útěku, která je pro mě velkým zážitkem díky výkonům Carmen Mayerové a Terezy Kostkové. A moc se těším také na návrat slavného představení Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?.  S oběma protagonisty jsme se shodli, že současnost přináší nové podněty, o které bude radost původní text aktualizovat, a že je na čase Ivánka vrátit na jeviště,“ říká producent Michal Kocourek.

629899d300c7cobrazek.png

Letní scéna pod žižkovskou věží bude také letos kryta lehkou střechou, chránící diváky před deštěm i slunečními paprsky. Stejně jako v předchozích ročnících nabídne náročnějším divákům VIP zónu se samostatným zázemím a místy v předních řadách. Vstupenky i dárkové poukazy jsou v prodeji na www.divadlokalich.cz.

Novinky Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží 2022

S pravdou ven
Autoři: Matthieu Delaporte a Alexandre de la Patellière, režie: Ondřej Rychlý
Hrají: Petr Rychlý a Luboš Veselý
Premiéra: 30. 6. 2022 na Prima Hvězdném létě
Nově zvolený prezident republiky má za hodinu a půl pronést inaugurační projev před celým národem. Ale jakmile si začne nahlas opakovat svůj text, začne ho svědit nos do té míry, že není schopný zachovat chladnou tvář a šklebí se při každém slovu. Co s tím? Lékař ho vyšetřil a problém prý vězí jinde. Přivedou mu tedy toho údajně nejlepšího psychiatra. Začne konverzace, která změní jeho život… Ve skvělé konverzační přestřelce, která srší vtipem i podněty k přemýšlení o prapůvodech našich nejistot a selhání, diváky pobaví trefně vystižené nešvary a zlozvyky všech lidí s velkou zodpovědností vůči sobě i ostatním. Být lídrem, a nebýt srovnaný a vyrovnaný, zkrátka není jen tak.

629899174270dobrazek.png

Pod hrou je podepsaný úspěšný francouzský autorský tandem, proslavený mimo jiné oblíbenou komedií Jméno.
Petr Rychlý:Po dlouhé době jsem našel velmi kvalitní text skvělé konverzační komedie, který, jak se říká, nešustí papírem a není prvoplánový. Jsou tam úžasné situace, ať už komické, nebo i vážné, se kterými se každý divák může ztotožnit. Mám rád, když prožijete v divadle všechny emoce od smíchu až po dojetí. A to tento text splňuje do puntíku.
Chci u práce pohodu, a tak jsme se snažili sestavit tým, který bude vstřícně naladěn a bude mít hlavně čas na přípravu této komedie. Volba na mého syna Ondřeje není o zametání cestiček otcem, ale viděl jsem jeho skvělé představení Mrk, které zrežíroval v Divadle v Dlouhé. Moc se mi líbilo. Bylo vidět, jak skvěle pracoval se souborem. A tak mě napadlo ho požádat o spolupráci. Navíc se těším na střet dvou vidění divadelního světa. A láká mne jako otce si zkusit práci se synem. Věřím, že nás to může obohatit. Co se týče Luboše Veselého, to není můj nápad, to už je práce mého syna Ondry. Byli jsme oba moc potěšeni, že tuto nabídku Luboš přijal. Jednak se máme velice rádi a už dlouho jsme si chtěli spolu zahrát. A teď trošku v nadsázce - možná, že naše příjmení napoví, jakej ten divadelní kousek bude -  Rychlý a Veselý.“

Nikdy není pozdě
Autor: Norm Foster, režie: Pavel Khek
Hrají: Jana Paulová a Václav Vydra
Premiéra: 3. 3. 2022 v Divadle Kalich a 12. 7. 2022 na Prima Hvězdném létě
Jana Paulová a Václav Vydra jako filmová dvojice trhají divácké rekordy, kdykoli se objeví na obrazovce, ovšem na jevišti se spolu setkávají až nyní. Dlouho totiž hledali natolik dobrý komediální text, který by byl pro jejich divadelní spolupráci dostatečným důvodem. Takový text našli v důmyslně vystavěné komedii Norma Fostera Nikdy není pozdě. Dává vyniknout komediálnímu talentu obou herců, zároveň má i ztišené tóny.

62989927b4be3obrazek.png

Vypráví příběh dvou lidí, jejichž životní cesty se v průběhu dlouhých desetiletí sice několikrát protnou, ale pokaždé se zase vydají jiným směrem. Až dojde k jednomu osudovému setkání… Jana Paulová a Václav Vydra se v tomto příběhu objevují dohromady v šesti rolích.
Jana Paulová: „Je to takový nejednoznačný milostný příběh, vtipný, ale vlastně křehký, s překvapivými momenty, který je velkou příležitostí pro dva herce zahrát si několik postav  v různých věkových obdobích.
Václav Vydra: „Mně se na té komedii líbí, že je o životě a ze života. Lákalo mě, že se odehrává během velkého časového úseku a samozřejmě mě bavila její nezvyklá forma. Je v ní šest postav, ale všechny si je můžou zahrát dva herci. Je bezvadné si na jevišti prožít hned několik osudů, které se postupně proplétají.“

Na útěku
Autoři: Pierre Palmade a Christophe Duthuron, režie: Jakub Nvota
Hrají: Carmen Mayerová a Tereza Kostková
Premiéra: 13. 10. 2021 v Komorním divadle Kalich a 28. 6. 2022 na Prima Hvězdném létě
Na výpadovce v noci čekají dvě ne zcela tradiční stopařky. Asi čtyřicetiletá lehce upjatá Margot, která utekla z oslavy osmnáctých narozenin své dcery a jejího útěku si pravděpodobně nevšimne ani manžel.  A o generaci starší Claude, která v rozšafném župánku utíká z domova důchodců a žene se za životem plným dobrodružství a milostných románků, které ještě nutně musí prožít.

6298994291d1aobrazek.png

Tyto dvě absolutně rozdílné ženy si vzájemně zrcadlí chyby i těžkosti, se kterými se musí ve svých životech vypořádat. A dělají to s obrovským nadhledem a humorem, protože až na cestě zjistí, jak jsou vlastně silné.
Tereza Kostková:Co mě na nabídce na inscenaci Na útěku zaujalo? Tak už jméno kolegyně bylo z řádu těch, které se neodmítá. Osobnost režiséra šla ruku v ruce. Jakub je záruka bezchybného výkladu, nápadu, svobody, profesionality... a lásky. To jsou dost potřebné ingredience k dobrému výsledku. No a pak sám obsah hry. O jinakosti, rozdílné zkušenosti a schopnosti v tom všem nepochopení najít přátelství a radost ze života, o tom se nesmí přestat hrát. S každou reprízou si uvědomuji, jak je krásné druhého člověka tak hluboce znát a moci se o tu blízkost s důvěrou opřít a jak je ta možnost společného hraní vzácná. Uvědomuji si to, myslím, dostatečně.“

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?
Autor: Petr Čtvrtníček, režie: Petr Čtvrtníček
Hrají: Petr Čtvrtníček, Jiří Lábus, symfonický orchestr Bezdrev, Epoque Quartet, Josef Polášek ad.
Obnovená premiéra: 9. 8. 2022 na Prima Hvězdném létě
Legendární představení Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse, které vzniklo jako reakce na odposlechy fotbalových funkcionářů z roku 2005. Bezmála 80 minut intenzivní oslavy českého jazyka, kde se diváci mimo jiné dozví, komu volal Pelta a co chtěl, proč si hráči dělají na hlavách komedie, co jsou “takový ty notičky” a komu je potřeba šáhnout na švába. Peťásek s Jiřikem v rolích Ivana Horníka a Milana Brabce půjdou tomu štěstíčku naproti za skvělého doprovodu symfonického orchestru Bezdrev s dirigentem Janem Kučerou, jádro symfoniků tvoří tradičně Epoque Quartet a chybět nebudou ani operní sólisté Petr Wajsar a Daniela Smutná. Veselá atmosféra fotbalové fresky má samozřejmě svého arbitra, fotbalového delegáta Josefa Poláška, kterému přijde na pomoc i zástupce švédského fotbalového svazu Karl Rüster.
Petr Čtvrtníček:S Jirkou Lábusem jsme v představení vždycky reagovali na všechno možné, co se zrovna událo, třeba na pohřeb Nelsona Mandely na stadionu a na jiné pikantnosti. Ať se tedy diváci nechají překvapit, my budeme taky překvapení.“

6298997a65b6dobrazek.png

Zaujala vás pestrá nabídka čtvrtého ročníku Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží tak jako nás? Pak neváhejte a navštivte stránky DIVADLA KALICH ZDE a zapomeňte na starosti všedních dní v krásném prostředí Žižkovské věže, kam vás Divadlo Kalich srdečně zve.

Reklama