Už počtrnácté se v Rumcajsově městě koná od 6. do 11. září festival Jičín – město pohádky. Loni jsme hledali třináctou komnatu a letos?

Letos jsou ústředním motivem celého týdne "Pohádky a báje z Českého ráje". Při návštěvě Jičína se setkáte s pohádkovými bytostmi patřícími k tomuto kraji. S Bílou paní z Bradlece nebo Poustevníkem z Libosadu, s Meluzínou z Kumburka a určitě nebude chybět ani všudybyl a neposeda Pelíšek.

Symboly festivalu budou:

Drak - Sen a fantazie, nebo přízrak, nestvůra, které se trochu bojíme. Nebo něco legračního, co si můžeme podrbat za ušima? A nebo tohle všechno dohromady?

Oříšek - Tajemství, jemuž přijdu na kobylku.

Zvonec - Když začíná něco, na co se těšíme.

Rohožka - Očistil sis boty, než jsi vešel do města, kde nastala pohádková proměna? A když se změnilo město, změníš se i ty. Poslouchej, dívej se a nebuď nevšímavý. Protože ... jenom když budeš dávat pozor, tak si to můžeš opravdu užít.

Klíč - Cesta k srdcím lidí.

A jaký program vám letos v Jičíně nabídnou?

Festival otevře stejně jako každý rok tradiční pohádkový průvod a jako vždycky bude po celý týden fungovat i pohádková pošta.

Zámecký park se promění v osadu Keltů, na mnoha místech města budou vystupovat taneční a divadelní soubory, hudební skupiny. Každý den uvidíte pohádky i v Biografu Český ráj.

Svou Švestku přijedou zahrát Cimrmani. Pamětníky potěší legendární skupina Kantoři, ty mladší třeba zase Black Milk. Do Jičína přijede Dáda Patrasová, ale také Marta Kubišová.

Vyvrcholením bude velký sobotní ohňostroj na náměstí na hudbu Jaromíra Klempíře.

A každý den budou samozřejmě pracovat i tvůrčí dílny – řezbářská, muzikantská, truhlářská, tanečně pohybová, hliněná a další.

Jičín je krásný v každém roční období, ale počátkem září je vždycky pohádkový!

A tak: přijďte pobejt!

Podrobný program festivalu na www.pohadka.cz

Reklama