Návštěvníci pražské zoologické zahrady mají tento pátek a sobotu možnost účastnit se naučně-zábavného programu určeného pro všechny věkové kategorie, ale zvláště pro děti. Navíc děti, které trpí cukrovkou, mají v pátek a v sobotu vstup zdarma. Akce je organizovaná společností Eli Lilly u příležitosti Světového dne diabetu a jejím cílem je upozornit na důležitost pomoci dětem s cukrovkou. Akce je však určená i pro zdravé děti, které by se měly naučit porozumět  onemocnění svých kamarádů.

 

V pátek 14. a v sobotu 15. listopadu budou mít děti spolu s rodiči možnost navštívit speciální akci pořádanou u příležitosti Světového dne diabetu. Akce Dětské dny v ZOO s Eli Lilly probíhají vždy od 10 do 16 hodin. Děti s cukrovkou, které se prokáží průkazem diabetika nebo inzulinovým perem, budou mít do zoologické zahrady vstup zdarma. Po oba dny děti čekají soutěže o ceny a zábavný program spojený s edukací v oblasti diabetu. 

 

„Letošní ročník kampaně ke Světovému dni diabetu je motivován snížením počtu úmrtí dětí na diabetes. Organizace spojených národů vydala rezoluci a my se chceme připojit k aktivitám zaměřeným na zvyšování povědomí rodičů a dětí o cukrovce,“ říká Mária Sedlická, PR manažerka Eli Lilly a k doprovodnému programu dodává: „Věříme, že na našich Dětských dnech v ZOO děti naleznou zábavu i odpovědi na své otázky týkající se diabetu. Společnost Eli Lilly se dlouhodobě podílí na edukaci veřejnosti v oblasti léčby diabetu...“ 

 

V sobotu je kromě soutěží připraven i kulturně-zábavný program: v Divadélku Archa v dolní části ZOO se děti můžou těšit na tři vystoupení Divadélka Romaneto – Pejsek a kočička jdou za kulturou. Hlavní dětskou hvězdou je Václav Upír Krejčí se svým představením od 11 hodin – Hravé etudy. V přednáškovém sále pražské ZOO budou zvířecí lékaři vyprávět o tom, jak se starat o nemocného mazlíčka, a edukační sestry mají připravenou přednášku nejen pro děti o cukrovce, a jak se s ní vypořádat.

 

Soutěžní disciplíny pro děti jsou umístěny u různých pavilonů v ZOO, děti čeká Hledání cukru, Poznej zvířátko, Nošení energie do buněk, Krmení žabáka Hupíka nebo Můj notýsek. Všechny tyto disciplíny jsou zaměřené na edukaci dětí. Za splněné disciplíny děti získají razítko žabáka Hupíka do hrací karty a při odchodu dostanou dle počtu razítek malý dárek.

 

Soutěžní disciplíny 14. a 15. listopadu (od 10 do 16 hodin)

Hledání cukru – Pavilon vyder

Poznej zvířátko – Divadélko Archa

Nošení energie do buněk – Pavilon kočkovitých šelem

Krmení žabáka Hupíka – Obora

Můj notýsek a výdej dárků – Přednáškový sál u hlavního východu

 

Program – sobota 15. listopadu

Divadélko Archa

10.00 představení Divadélka Romaneto – Pejsek a kočička jdou za kulturou

11.00 vystoupení Václava Upíra Krejčího – Hravé etudy

13.00 představení Divadélka Romaneto – Pejsek a kočička jdou za kulturou

15.00 představení Divadélka Romaneto – Pejsek a kočička jdou za kulturou

 

Přednáškový sál

10.30 povídání o tom, jak se starat o nemocného mazlíčka

11.30 povídání o cukrovce

13.30 povídání o tom, jak se starat o nemocného mazlíčka

14.30 povídání o cukrovce

 

Pro děti s diabetem vstup ZDARMA.
Reklama