Přijdťte se o adventu podívat na některé ze zajímavých představení ve Strašnickém divadle!

 4. 12. Loutky na cestách aneb Mahábháráta - Neobvyklé propojení indonéského tradičního a evropského moderního pohybového divadla. Světová premiéra v červenci 2006 na Bali Art Festival v Indonésii. Představení doprovází jedinečná výstava výrobků a fotografií z Indonésie. Projekt podporuje aktivity Kintari Foundation pro pomoc dětem v Indonésii.  Hrají: L. Beran, T. Kerle, P. Kratochvíl, K. Kudrnáčová, S. Lekešová, M. Prášilová, Z. Psotová, B. Václavíková, J. Vozábová. Režie, choreografie: J. Vozábová, L. Beran. Host divadla – 19,30.

5. 12. Golem - G. Meyrink - Myšlenky jsou nebezpečné jako blesky. Golem je myšlenka. Inscenace jako pokus o symbolický obraz cesty člověka ke svobodě. Divadlo Company.cz: L. Krbová, M. Hanuš, J. Zadražil; V. Vitvarová (klarinet), T. Fingerland/R. Širc (cello). Režie E. Bergerová.

6. 12. Kosmická snídaně aneb Nebřenský - D. Drábek - Komedie o vesmíru kolem i uvnitř, za přítomnosti divných tvorů a objektů. Hlavní hrdina Nebřenský se rozhodne po smrti své milované Kateřiny spáchat sebevraždu. Úspěšně. Ovšem místo do nicoty se vydává do vesmíru. A pozor na anděly. Divadlo Company.cz: M. Kačmarčík, L. Krbová/E. Režnarová, P. Doležalová, K. Nohýnek, J. Zadražil, J. Racek. Režie E. Bergerová.

8. 12. Toměsto – Hudebně taneční improvizace na téma města. Účinkují Petr Komár Soudek (klávesy), Vojtěch Havel (violoncello) a tanečníci Alena Dittrichová, Jan Švec, Jiří Lessl.

12. 12. Faust - J. W. Goethe – „Bytí je pro mě pouhá povinnost, po smrti toužím, života mám dost. Mě nezajímá, co bude tam, o to já se vůbec nestarám.“ Divadlo Company.cz: H. Kusnjerová, J. Chromeček, M. Čeliš a V. Štěpánek. Režie: J. Novotný. V Auerbachově sklepě
13. 12. st Kosmická snídaně aneb Nebřenský.

14. 12. Damaru - Skupina Damaru vychází z tradic severoindického klasického chrámového tance kathak, ke kterému přistupuje vlastním tvůrčím způsobem. V hodinové koncertní performanci propojuje Damaru taneční a hudební svět, doplněný promítáním diapozitivů a videodokumentu na bílá sárí a těla tanečnic. Tančí Ivana a Anežka Hessovy. Hrají E. Kubičková – esrádž a T. Reindl - tabla, didžeridu, hlas, realtime looping. Jako hosté vystoupí studenti školy kathaku I. Hessové.

15. 12. Česká mše vánoční – J. J. Ryba – Půvabná pastorální mše. Sóla: O.  Effemberková, M. Džuneva, R. Klimt, S. Mistr, chrámový sbor Sv. Ducha, Mikrochór, dětský sbor Chorus Angelus, sbor Gymnásia Jaroslava Seiferta, sbor gymnásií Arabská a Sázavská. Diriguje L. Prchal, hraje orchestra Castuliana. Host divadla.

17. 12. Popcorn – Ben Elton – Nevěříš médiím, nevěříš hezkým obrázkům, nevěříš usmívajícím se lidem? Dvě děti s pistolemi, jeden oskarový režisér, jeho rodina ve strašnickém baráku. Popcorn. Nenech se napálit. Nikdo není zodpovědný. Všechno je to fuck. Divadlo Company.cz: Eva Režnarová, Jiří Racek, Tereza Němcová, Marie Doležalová, Jan Hofman, Martin Davídek / Kryštof Nohýnek, Režie: Eva Bergerová. Premiéra.

18. 12. Popcorn – II. Premiéra.

19. 12. Posmrtné zkušenosti – Koncert – 20 h.

21. 12. Škola pro ženy – Moliére - Zkuste plánovat, intrikovat. Lásky, vztahy, budoucnost. Stejně si život plánuje sám a málokdy vás k tomu pustí. Divadlo Company.cz: H. Kusnjerová, B. Valentová, V. Štěpánek, J. Chromeček, M. Ruml a M. Čeliš. Režie J. Novotný - v Auerbachově sklepě – zadáno.


Nedělní pohádky - začínají ve 14.30:
3. 12. Palečkovy příhody –  Divadlo bez opony
10. 12.  O dvou Maryčkách – Sdružení Žlutý kopec
17. 12. Sněhová královna -  Sdružení Žlutý kopec

Více informací najdete zde: www.strasnickedivadlo.cz

Rezervace vstupenek na tel. 274 815 296 a na webu divadla.
Doprava: tram 7 a 11, zastávka Zborov - Strašnické divadlo.
Začátky v 19.00, není-li napsáno jinak.

Strašnické divadlo
Solidarity 1986
Praha 10.


Chodíte rády do divadla, ženy-in? Jak často? Raději do větších divadel, nebo do těch menších?

redakce@zena-in.cz

Reklama