Pecky se zdají na první pohled nezajímavé a přitom se v nich schovává počátek nového života. Odkryjte tajemství pecek různých druhů a velikostí, vezměte je do ruky a seznamte se s vůněmi a chutěmi jejich plodů. Vyzkoušejte svůj čich, hmat i chuťové pohárky ve výstavním sále trojské botanické zahrady v Praze na hmatové výstavě To je pecka!

pecky

Od 18. dubna do 3. května se koná již 19. ročník této výstavy zaměřené na tématiku rostlin, jejichž plody skrývají pecku. „Seznámíte se nejen s běžnými peckami, jako je švestka, ale odkryjete i tajemství peckovin, o kterých jste nikdy neslyšeli. Například největší a nejúžasnější pecka na světě patří palmě Lodoicei seyschellské, která je rekordmankou mezi palmami. Nejen že má největší semeno, které může vážit i 20 kilo, ale také se může dožít až 800 let. Mezi pecky patří také mandle a pistácie, o kterých běžně mluvíme jako o oříšcích. Přitom si ve skutečnosti pochutnáváme na vnitřcích pecek,“ vysvětluje Lenka Prokopová, koordinátorka výstavy.

dyne

Pokud budete chtít, tak v Trojské botanické zahradě k výstavě nabízejí půjčení klapek přes oči, abyste opravdu vnímaly jinak. Výstavu je možné navštívit denně od 9 do 18 hodin, v květnu se otevírací doba prodlouží do 19 hodin.

Tak co dámy, půjdete si sáhnout na pecky? Vždyť to zní tak peckově :)

Reklama