Váháte-li, kam vyrazit tento víkend, zajeďte si do našeho hlavního města na tradiční festival Svět knihy, který právě nyní probíhá v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských holešovicích. 17. ročník je věnovaný arabské literatuře a elektronickým knihám.

Dnes vás chci, milé čtenářky, pozvat k návštěvě Prahy. Jistě mi teď některé z vás budou lát a spílat za to, že je magazín pragocentrický, leč opomenout upozornit na největší knižní svátek, který v naší zemi právě v těchto dnech probíhá, to by bylo neodpustitelné.

Již od čtvrtka 12. května až do neděle 15. května 2011 můžete v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích navštívit 17. mezinárodní knižní veletrh a literární festival: Svět knihy 2011!

Více o akci

Otevřeno je dnes a v sobotu od 9.30 do 19.00 hodin, v neděli od 9.30 do 16.00 hodin.

„Čtenáři, knihkupci i knihovníci se mohou těšit na dobré knihy, bohatý program i zajímavá setkání. Hlavním tématem letošního ročníku je literatura arabského světa a čestným hostem pak Království Saudské Arábie,“ sdělila nám Kateřina Bajo z Městské knihovny v Praze, která se na veletrhu nemalou měrou podílí. Jak? „I letos vítá před branami Průmyslového paláce návštěvníky bibliobus Městské knihovny v Praze, který přivezl nejenom své knihovníky a plné police knih, ale také elektronické čtečky knih, které budou obsahovat ty nejlepší e-knihy z produkce Městské knihovny v Praze.“

Elektronické knihy jsou dalším velkým tématem letošního ročníku. „Spojníkem obou témat letošního veletrhu je novinka v e-knihovně Městské knihovny v Praze - Pohádky tisíce a jedné noci v elektronické podobě! Čtenáři ji najdou na speciálním pohádkovém portálu Pohádky on-line přístupném na odkaze: www.mlp.cz/pohadky,“ dodává tisková mluvčí e-knihovny Kateřina Bajo.

Někteří zajímaví hosté letošního festivalu

V rámci tématu probíhá řada mezinárodních setkání a pořadů jako například – Svět moderní arabské literatury, Maghrebská literatura v Čechách či Cesty současné tuniské poezie... Na veletrh přijela řada autorů z různých arabských států: Chálid Al-Biltagí z Egypta, Hassúna Al-Musbáhí z Tuniska a další. Kromě nich i také autoři z dalších zemí jako Rada Biller z Německa, Laurent Binet z Francie, Irena Brežná ze Švýcarska, Archie Brown z Velké Británie nebo Brenda Flanagan z USA.

Vstupné

  • Jednodenní vstupné 13.–14. května – 100 korun
  • Jednodenní jednotné vstupné neděle 15. května – 50 korun
  • Jednodenní vstupné pro děti a mládež od 6 do 18 let, studenty, invalidní osoby a důchodce – 50 korun
  • Permanentní průkaz na celý veletrh (12.–15. 05.) - 200 korun
  • Zvýhodnění pro rodiny s dětmi – děti do 15 let (v doprovodu obou rodičů) zdarma

Kudy na veletrh?

K areálu pražského Výstaviště se nejsnáze dostanete tramvajemi číslo 5, 12, 14 a 17. Zastávka se jmenuje přímo Výstaviště a areál nemůžete přehlédnout – hlavní velká brána je přímo naproti zastávce.

vystaviste

  • Výstaviště v Holečovicích na mapách Google: Výstaviště

Další informace o veletrhu a on-line program sledujte na:

Kam dál?

Reklama