Měla jste a máte ráda na TV Prima pořad Tescoma Prima vařečka? Tak se s ním budete muset, bohužel, od příštího roku rozloučit. Vaření z Primy však nezmizí, jen tento pořad nahradí pořad nový – ten bude mít nejen jinou koncepci, ale také moderátora.
 

Stále aktuální bude čas každý den od 19:15 hodin, ale v televizním programu jej již najdete pod názvem „Party s kuchařem“. Kromě vaření k příležitosti zvláštních událostí či souboje profesionálních kuchařů budete moci navštívit také Školu vaření.


O Vladkovi v roli moderátora nic nevím
 

Moderátor a profesionální kuchař Petr Stupka vás i moderátorku Prima jízdy Veroniku Novákovou naučí, co je důležitého umět v kuchyni. Budete umět správně připravit jíšku i si rozvrhnout potraviny na pracovní desce.


S pořadem Party s kuchařem navštívíte také restaurace a zvláštní místa s kulinářskou tradicí. Nebude chybět ani tradiční nedělní vaření se známou osobností. 

 

Dramaturgyni pořadu Party s kuchařem Kateřině Sobotkové jsem položila několik doplňujících otázek:


Proč televize Prima dala přednost kuchaři v roli moderátora?

Role moderátora a kuchaře v jedné osobě umožňuje divákům dozvědět se více o připravovaném receptu, o používaných surovinách a o postupu jednotlivých prací. Moderátor kuchař má možnost nejen detailně popsat divákům, jak se pokrm připravuje, ale ještě mu zbývá prostor na prozrazení různých kuchařských fíglů, triků a vychytávek do kuchyně.

 

Kdo je nový moderátor Petr Stupka a odkud jej mohou divačky znát?

Petr Stupka je profesionální kuchař. Moderoval pořad o vaření na rádiu České Budějovice a je autorem několika kuchařek. Od září 2005 ho mohou divačky vídat každý pátek v pořadu TV Prima - Tescoma Prima vařečka.

 

Uvažovala TV Prima o nabídce moderování tohoto pořadu VyVolenému Vladkovi?

O takové nabídce já nic nevím. Pokud o tom někdo z vedení TV Prima uvažoval, ke mně jako dramaturgovi pořadu se tato informace nedostala.


Petr Stupka vystřídá od nového roku v pořadu o vaření Martina Zounara a Daniela Kopála. Přívítáte tuto změnu? Zajímají Vás pořady o vaření a zkusila jste někdy uvařit podle televizního návodu večeři? Jak to dopadlo?  

Reklama