beatleJohn Lennon, Paula McCartney, George Harrison a Ringo Star, čtveřice, která se proslavila jako legendární kapela Beatles. Nyní máte šanci všechny tyto titány populární hudby spatřit naživo, respektive navoskovo!

Figuríny v životní velikosti, které jsou součástí projektu Beatlemánie!, jsou prvními figurínami této slavné skupiny, které byly vyrobeny pro londýnské muzeum Madame Tussauds. Pochází z doby, kdy Beatles natáčeli Hard Days Night v anglickém Twickenhamu. 12. března 1964 je tam navštívili umělci z Madame Tussauds, aby si je přeměřili pro výrobu jejich voskových dvojníků. A nyní je můžete spatřit v Praze!

Praze je zapůjčilo liverpoolské muzeum Beatles Story, kde voskoví Beatlesáci bydlí. Ředitel Beatles Story, Jerry Goldman, nám řekl: „Chceme nejen podpořit výstavu Beatlmánie!, ale rádi bychom zvýšili návštěvnost Liverpoolu a voskoví John, Paul, George a Ringo jsou nejlepšími velvyslanci našeho města.“

Z Liverpoolu do Prahy

Výstava Beatlemánie! započala v Praze právě dnes (3. června 2010) a probíhat bude až do 10. ledna 2011 ve výstavních sálech Českého muzea hudby v Karmelitské ulici na pražské Malé Straně. Pokud jste tedy pravověrní fanoušci této britské hudební ikony, neváhejte a výstavu navštivte!

A když už jsme u těch Beatles, tak si rovnou můžeme připomenout téma dnešního dne...

Téma dne: Nejkrásnější a nejodpornější písnička

beatlemanie

Posílejte mi dnes na redakční e-mail odkazy na písničky, které najdete na serveru YouTube. Náš systém bohužel neumožňuje vkládat jiná videa, tedy posílejte odkazy opravdu směřující pouze na YouTube.

Co konkrétně chci?

Od každé z vás pouze a přesně dva odkazy. Rozhodněte se vnitřně a pošlete mi...

  • ... písničku, kterou milujete.
  • ... písničku, kterou nesnášíte.

Ke každé z nich, pokud to má nějaký důvod, mi ten důvod napište. Ale samozřejmě ho psát nemusíte, protože oblíbenost skladby je povětšinou věc pocitová.

Mám tu pro vás připravené lákavé ceny! Jednu z aktivních účastnic v písničkovém denním tématu odměním poukázkou na ubytování v libereckém HOTELU**** BABYLON pro dvě osoby a volný vstup do AQUAPARKU, LUNAPARKU a iQPARKU, cena této dárkové vstupenky je 2990 korun! Ubytování lze využít kdykoli v průběhu června. Pro další dvě čtenářky tu mám přichystaná dévédéčka s filmy Tanec v temnotách a S milenkou mé matky!

foto zdroj: www.beatlemanie.cz

 

Reklama