Milé ženy-in, včera jsem prožila úžasné odpoledne a nemůžu jinak než na vás svoje zážitky (s prominutím) „vychrlit“. Původně jsem se vypravila na reportáž do polštářového ráje, ale cestou jsem si dala sraz s kamarádkou, která mi nadšeně vyprávěla o kavárně, kde si můžete sami namalovat hrnek.

bar

To musím vidět!

Co může být příjemnějšího než spojit pokec s kámoškou u kafíčka a přitom načerpat námět na další reportáž. A jak myslíte, že to dopadlo? Už jsme se neutrhly. Chystaná reportáž o polštářovém ráji promine, musí počkat.

bar

Sotva jsme vstoupily do útulného, vonícího prostoru kavárničky, plného malovaných věciček, zmocnila se mě nepopsatelná tvůrčí síla, troufnu si říct  posedlost. Vůbec jsem nepochybovala o tom, že to musím zkusit, a neodejdu dřív, dokud nepomaluju alespoň jeden hrnek. Nebo aromalampu, kouli - kasičku, jé, a nebo tuhle kočku. Brala jsem do rukou různě tvarované mléčně bílé „nádobí“, které mě vábilo jako malíře neposkvrněné plátno.

bar

V té své dychtivosti jsem si ani nevšimla, že všechny stolečky byly už rezervované. Ale do doby, než se obsadí, zbývají tři hodiny, takže bych to mohla stihnout. A kdyby ne, můžu to dotvořit jindy, sdělila mi příjemná a velmi milá slečna Lída - majitelka, která se nás ochotně ujala a odpovídala na naše zvídavé otázky.

Dost debat, dám se do práce.

Netypické tvary a umělecké exhibice si nechám na příště, a že se brzy vrátím, o tom nebylo pochyb. Začnu klasikou – hrnečkem. Přece jenom jsem v tomto oboru nováčkem. Vybraly jsme veliký kafáč. Takový měla kamarádka a rozbil se jí, takže cíl byl jasný. Malovaný hrnek s věnováním jako dárek. Ale co na něj? Má ráda fialky, takže fialkový. Vybraly jsme barvy, štětce a já mohla začít tvořit. Mezitím si kamarádka povídala s Lídou a já jsem na půl ucha chytala informace.

bar

Kavárna Namalujte si sami

S nápadem otevřít si tuto kavárnu přišla slečna Lída před třemi lety. Není výtvarnice, ale pracovala jako au-pair ve Velké Británii a navštěvovala tam výtvarnou dílnu, kde si každý mohl pomalovat hrnečky, talířky, zvířátka. Proč něco takového nepodniknout i u nás?

Otevřeno je denně od 14 do 22 hodin. Odpoledne chodí především maminky s dětmi – otisky ručiček, nožiček, větší děti už malují samy. Navečer se tady scházejí „party“ kamarádek nebo kolegyň z práce. Často zavítají i cizinci, hlavně „starousedlíci“ - mají čas počkat na vypálení. Někdy chodí i muži – ti jsou velmi pedantičtí, často si půjčí „centimetr“ a dlouhé minuty vyměřují obrázek.

bar

V kavárně se mohou uspořádat i oslavy (je propojena s vinárnou) nebo teambuildingy, kdy si zaměstnanci firem mohou vyzkoušet, co je manuální tvůrčí práce. Největší zájem je před Vánocemi, kdy tam lidé chodí „tvořit“ originální dárky.

barVýrobky jsou ze speciální keramické hlíny, která se dováží z USA a VB, ale vyrábí se v Itálii, odkud je Lída dle katalogu objednává.

Barvy jsou jako „tempery“, vodou ředitelné, ekologické, zdravotně nezávadné, a pokud něco zkazíte, dají se umýt, což je nesporná výhoda.

Malovat můžete podle předlohy (mají tu knížky, obrázky atd.) nebo využít vlastní fantazii.

Vypálení trvá týden.

Prostor je milý, útulný, samozřejmě nekuřácký, můžete si dát občerstvení. My jsme ochutnaly specialitu – úžasné Lídino kakao s bohatou mléčnou pěnou.

Takže, pokud ve vás dřímá umělec nebo chcete udělat radost svým blízkým či sobě, můžete si na 3 hodiny sednout ke stolku např. U berušek (jsou pojmenovány a pomalovány) a tvořit.

Vřele doporučuji!

Je to báječný relax, ve společnosti sympatické majitelky Lídy a v tvůrčím zápalu nám ty tři hodiny utekly jako voda. Venku už se pomalu stmívalo, ale my odcházely nadšené, nabité energií a natěšené, jak hrnek dopadne, až se vypálí.

bar

Co vy na to, milé ženy-in? Neláká vás to zajít na kafíčko a tvořit?

Více informací najdete na: http://www.kavarna-maluj.cz/

Reklama