Právě dnes od 13:00 do 13:30 registrovaní účastníci pochodovali po republice. Proč? Protože dnes je Světový den diabetu a chůze je nejlepší začátek prevence proti této chorobě. 

 

V souvislosti s rostoucím počtem diabetiků se totiž začíná mluvit o celosvětové epidemii cukrovky.

 

Připojit se ke světového pochodu můžete i vy, kteří jste se nestačili zaregistrovat. Dnešní pochod je vaše volba. Pokud máte chuť, můžete jej zrealizovat i mimo stanovenou dobu. Nebudete sice přičteni k oficiálnímu počtu účastníků, ale můžete ukázat, že pracujete na svém vlastním zdraví. Na  www.dendiabetu.cz můžete najít doprovodné akce a seznam pochodů.  Můžete si na vybraných místech nechat do 17. hodiny změřit glykémii, krevní tlak, hmotnost, zjistit BMI nebo % tuku; zhlédnout ukázky sportovních aktivit. Oficiální doprovodný program je hlášen např. v Praze - Gymnázium, Na vítězné pláni 1160, Praha 4 a v Plzni - Gymnázium Františka Křižíka Husovo náměstí 9.

 

V budovách gymnázií Vám budou k dispozici odborní pracovníci, kteří zodpoví dotazy související s diabetem a dalšími onemocněními.

 

Více než 194 milionů lidí na celém světě už diabetes má a 50-80 % postižených o tom neví. Do roku 2030 bude 350 milionů případů, přičemž jedním z nich můžete být právě vy nebo váš blízký příbuzný. Prvním krokem je o tomto problému vědět. Rozumná strava a pravidelný pohyb poskytují určitý stupeň ochrany.

 

Tato akce se snaží předat toto poselství ohromnému počtu lidí všech národností - a dát jim tak možnost něco s tím udělat.

 

Reklama