Podle listopadových čísel Ministerstva práce a sociálních věcí chybí na trhu aktuálně 143 467 Ježíšků a dalších profesí. Takže jestli zrovna práci nemáte, pod stromeček čekejte krásně zabalené fungl nové místo. A vzhledem k tomu, že na českém pracovním trhu je nedostatek kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovníků, nemuseli jste být letos ani moc hodní, abyste si ho zasloužili.
Pokud už na Ježíška nevěříte, uděláte nejlépe, když zabruslíte na pracovní portál www.prace.cz, který aktuálně nabízí 81 000 konkrétních pracovních pozic, včetně nabídek z úřadů práce a brigád. Šance máte vysoké, riziko velmi nízké. Když se navíc budete řídit následujícími radami, byl by v tom čert, abyste nebyli při hledání úspěšní.

Jak hledat svého zaměstnavatele nejefektivněji?

1. Ze všeho nejdřív si v klidu rozmyslete, jakou práci byste chtěli dělat a co od ní očekáváte.

2. Zanalyzujte sami sebe – udělejte si SWOT analýzu. Zmapujte, jaké jsou vaše silné stránky, kde na sobě můžete dále zapracovat? Zaměstnavatelé mají rádi ty, kdo jsou aktivní a stále se vzdělávají a zdokonalují.

3. Využijte všech možností, které se vám při hledání práce nabízejí:

• Pokud jste zrovna nezaměstnaní, nestyďte se a zaregistrujte se na úřadu práce v místě svého bydliště. Získáte nejen podporu v nezaměstnanosti, ale celou řadu užitečných informací.

• Pravidelně sledujte nabídku pracovních míst na internetu.

• Na pročítání internetových nabídek si pořiďte pomocníka pro časově zaneprázdněné, ale aktivně hledající. Tím je Agent - šikovná služba portálu www.prace.cz, která za vás bude neustále procházet aktuální pracovní inzerci a třídit ji podle vašich požadavků. O těch nabídkách, které by se vám mohly líbit, vás bude zadarmo informovat prostřednictvím e-mailu. Během dvou posledních měsíců si vytvořilo svého vlastního Agenta už 25 000 lidí.

• Dejte o sobě vědět personalistům a zavěste si na www.prace.cz svůj životopis. Na síti už ho má 26 000 lidí. Jak to funguje v praxi? Zaregistrujete se, v osmi přehledných krocích vyplníte jednotlivé položky svého životopisu a pak už jen do systému zadáte, které firmy vaše údaje vidět nesmějí. Méně než 10 minut vašeho času tak může rozhodnout o vaší pracovní budoucnosti. Podle posledních průzkumů hledá 64 % personalistů nejdříve zaměstnance v elektronických databázích CV a až když je nikdo nezaujme, vystavuje inzerát. Třeba vás právě takto osloví personalista s životní nabídkou, které neodoláte, i když jste ve svém současném zaměstnání spokojeni. Podle průzkumů portálu www.prace.cz si tímto způsobem našlo poslední zaměstnání celých 21 % respondentů.

 

Reklama