Pokud už na Ježíška nevěříte, uděláte nejlépe, když zabruslíte na pracovní portál www.prace.cz, který aktuálně nabízí 81 000 konkrétních pracovních pozic, včetně nabídek z úřadů práce a brigád. Šance máte vysoké, riziko velmi nízké. Když se navíc budete řídit následujícími radami, byl by v tom čert, abyste nebyli při hledání úspěšní.
Jak hledat svého zaměstnavatele nejefektivněji?
1. Ze všeho nejdřív si v klidu rozmyslete, jakou práci byste chtěli dělat a co od ní očekáváte.
2. Zanalyzujte sami sebe – udělejte si SWOT analýzu. Zmapujte, jaké jsou vaše silné stránky, kde na sobě můžete dále zapracovat? Zaměstnavatelé mají rádi ty, kdo jsou aktivní a stále se vzdělávají a zdokonalují.
3. Využijte všech možností, které se vám při hledání práce nabízejí:
•
• Pravidelně sledujte nabídku pracovních míst na internetu.
• Na pročítání internetových nabídek si pořiďte pomocníka pro časově zaneprázdněné, ale aktivně hledající. Tím je Agent - šikovná služba portálu www.prace.cz, která za vás bude neustále procházet aktuální pracovní inzerci a třídit ji podle vašich požadavků. O těch nabídkách, které by se vám mohly líbit, vás bude zadarmo informovat prostřednictvím e-mailu. Během dvou posledních měsíců si vytvořilo svého vlastního Agenta už 25 000 lidí.
• Dejte o sobě vědět personalistům a zavěste si na www.prace.cz svůj životopis. Na síti už ho má 26 000 lidí. Jak to funguje v praxi? Zaregistrujete se, v osmi přehledných krocích vyplníte jednotlivé položky svého životopisu a pak už jen do systému zadáte, které firmy vaše údaje vidět nesmějí. Méně než 10 minut vašeho času tak může rozhodnout o vaší pracovní budoucnosti. Podle posledních průzkumů hledá 64 % personalistů nejdříve zaměstnance v elektronických databázích CV a až když je nikdo nezaujme, vystavuje inzerát. Třeba vás právě takto osloví personalista s životní nabídkou, které neodoláte, i když jste ve svém současném zaměstnání spokojeni. Podle průzkumů portálu www.prace.cz si tímto způsobem našlo poslední zaměstnání celých 21 % respondentů.
Nový komentář
Komentáře
hledat práci to chce známý
casto se mi stalo, ze inzerovana prace byla uz davno obsazena
Pavlačková: Tak jsi to vzala, Ne ???
Nejlepší si najít práci sám. Na stránkách jsem již byla a nic . Ještě zkusím agenta, ale nedávám tomu moc nadějí.
Pavlačková:
Tak zrovna teď jsem se na jednu nabídku práce dívala - požadavky: vzdělání v ekonomickém oboru, znalost účetnictví podmínkou, PC uživatelsky, znalost NJ podmínkou, úvazek plný, jednosměnný provoz, plat 10500 Kč.
Hledala jsem práci půl roku po mateřské. Odpovídala jsem nejvíce na inzeráty ÚP přes internet, ale nic nevyšlo. Pak jsem rozeslala na některé firmy životopisy jen tak, i když nikoho nehladali a našla jsem perfektní místo.
Práci jsem vždy sehnala přes kamarády. ÚP a agentury nezavrhuji, ale opravdu je lepší hledat sám.
Jděte pracovat do Alberta.
mezi námi agent je na prd...za rok asi 2 nabídky
...spíš si to budu hledat sama, ale zas na nový rok mužou hodně přibírat
...no kdybyste o něčem věděli, tak pisněte do vzkazíku...
to zní zajímavě..
Taky jsem to vyzkoušela a nic......
Koukám a zířám ::-)
naštěstí jsem nikdy na pracáku nebyla. nejlepší je najít si něco sám. bez cizí ppomoci
Aloren, Danca: Stejné negativní zkušenosti mám i já. Nejlíp, když si člověk něco najde sám a to není tak lehký.
Moc se nejedná s fér. V systému - agent, jsem
slyšela, že to nefunguje. Lidé na to spoléhají.
Pracovní úřad z mé zkušeností nic moc. Když nenajdeš
sama nemáš nic.
Taky si myslím, že je to na
Myslím si,že moc zaměstnavatelů na těchto stránkách nehledá. Určitě je lepší poslat životopisy přímo do firem.
V době, kdy jsem byla bez práce jsem neměla PC a tak jsem nemohla využít těchto služeb a pracovní uřad mě také nepomohl.Musela jsem hledat sama.