Protože se celé dnešní téma, stejně jako následující soutěž, budou týkat zvířátek živých, tedy těch opravdových, zvolila jsem pro tentokrát filmové ukázky zvířátek animovaných. Pojďme si po ránu pustit pohádku (ky).

Ukázka číslo 1.

Ráno zahájíme jednou z nejoblíbenějších postaviček z říše zvířátek - krtečkem. Ten vlastně žádné jméno nemá - je to prostě krteček.:)

 

Ukázka číslo 2.

Jako další si pustíme ukázku, dle mého názoru z velmi podařeného animovaného dílka – Doby ledové. Tady je veverka také bezejmenná, a tak trochu prapodivná :)

 

Ukázka č. 3.

A opět se vrátíme domů a společně s pejskem a kočičkou se pustíme do mytí podlahy.

I zde jsou pejsek a kočička beze jména. Co kdybychom jim jen tak symbolicky (mimo soutěž) nějaká jména vymysleli? Já navrhuji Lízinku a Rafíka. A vy?

__________

Tak doufám, že se na mě za toto infantilní, ranní přivítání nezlobíte a teď už zase zbystřete, zapněte mozkové závity, neboť za chvilku startujeme se soutěží. A tam už budou zvířátka opravdová a se jmény!

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama