Dnešním tématem dne je výchova dětí.

Bezdětné nezoufejte! I vy tu s námi dnes můžete aktivně „spolupracovat“, vždyť každá z nás byla někdy a někým vychována. Udělali vaše rodiče v něčem chybu?
 

Ale hlavně…

Jaké strasti ve výchově svých dětí si prožíváte vy? Jak řešíte různé prekérní situace, které vám vaše dítka připravují anebo k jakým závěrům plynoucích z vašich zkušeností jste došli – to vše nám můžete napsat na naši redakční adresu.

 

Abyste neřekly, zde je moje čerstvá příhoda:

 

Třeba já a moje hyperaktivní dcera.

Tráví spoustu víkendů s babičkami. Sem tam ji vyzvednu dříve a připravím pro ni nějaký zábavný program. Naposledy jsem spolu šly do divadélka.

 

Nejezdily tramvaje a my přijely těsně před začátkem. Lístky byly vyprodány, což dcera okomentovala šíleným brekotem a žadoněním. Musela jsem použít veškerého svého „šarmu“ a také peněženky, aby nás do divadélka na poslední chvíli vpustili.

V sále bylo narváno a pán na jevišti za hrobového ticha čekal, až se usadí i poslední maminka. Byla řeč o mně…

 

Divadélko začalo a moje dcera neustále mluvila. Jsou jí čtyři roky a jede si prostě svou za každé situace. Použila jsem všechny prostředky k tomu, aby tolik nerušila. Žvýkačka a něco k snědku ji udržely zticha asi 10 minut. Poté velice nahlas řekla, že to je ale ošklivé divadélko a kdy už půjdeme domů. Přes veškerou mou snahu toto opakovala během představení čtyřikrát. Pak začala kňourat, že jí bolí nožičky. Tak jsem sundaly boty, ale bylo to málo. Šly dolů i ponožky a poté se začala šťourat mezi prstama u nohou. Opět nahlas všechny kolem sedící upozornila, že si musí vyšťourat ta smetíčka. Když se zeptala naposledy, kdy už to skončí, vyrazily jsem i přes hromadu lidí ven ze sálu. Na účinkující jsem hodila omluvný pohled…

 

Tak toto jen pro příklad mé výchovy – nevýchovy…

Ale ona jinak divadélko miluje, tak do toho příště musím jít znovu. Jen doufám, že se jí bude více zamlouvat…

 

Pošlete mi vaše zážitky s dětmi, pošlete mi návod na výchovné (a vyzkoušené) metody. Přidejte fotografii a možná se stanete dnešními vítězkami knížek.

 

Nejlepší příspěvky dnešního dne získají následující knihy:

Eva Gizowska, „Směle do postele“, nakl. Metafora 2005

Jennifer Rusie, „Jsem do tebe blázen“, nakl. Metafora 2002

Nora Roberts, „Nejkrásnější růže“, nakl. Columbus 2004

 

 

Na adresu redakce@zena-in.cz zasílejte vše, co se výchovy týče. Ať už té vaší nebo vašich dětí…

A jestli výchova není vaše parketa, velmi uvítám i kreslené vtipy nebo jiné legrácky na pozdvižení nálady…

 

Během dne vypukne soutěž o pět filmů na VHS, sledujte novinky...

 

Hezký den

Reklama