S tím počasím je to pořád nějaké vachrlaté. Jaro se ne a ne rozhoupat...

Tak co kdybychom se za sluncem vypravili třeba do Afriky nebo Jižní Ameriky? Pojďme se obklopit překrásnými vzory, skvostnými barvami a neobvyklými kombinacemi. Že jsem blázen?
Ne, jen se vám snažím přiblížit aktuální módní styl nazvaný Globální inspirace, nebo chcete-li postaru etno styl. Návrháři nám navodili atmosféru vzdálených kontinentů, neznámých nebo dávno zaniklých kultur, inspirovali se oblečením domorodců, indiánů...

 

 Dominují velké grafické tisky, stylizované rostlinné motivy, obojí se často kombinuje s fascinujícími vzory zvířecí srsti.Tentokrát ale nebrouzdali jen po exotických zemích, hledali i v Evropě a některé prvky si vypůjčili i z lidových krojů.
Je docela zajímavé prohlížet si modely a hádat zdroje inspirace.

Přemýšlíte, kam by se takové oblečení dalo nosit? Uznávám, že těch možností asi moc nebude, ale čas dovolených se pomalu blíží, a to se i v oblékání dokážeme více odvázat. 
Slunce v nás probouzí smyslné endorfiny a dává nám dostatek sebevědomí k různým výstřednůstkám, na které bychom si v jiném období asi netroufly. Opálená pokožka nás činí krásnějšími a kurážnějšími k odhalování. Proč bychom si neoblékly třeba šaty ve stylu afrických domorodkyň, neomotaly se sarongy se vzory tropických rostlin, nepoužily netradiční materiály na jednoduché topy a neověsily se originální přírodní bižuterií?


Ale pozor, vyplatí se nekombinovat.
Když pestře vzorované šaty, tak bez bižuterie, a naopak. Odvážnými etno šperky můžete dozdobit jednoduché oblečení.Takže, milé ženy-in, ať už pocestujete kamkoliv, nebo strávíte dovolenou v našich luzích a hájích, berte etno jako bohatý zdroj inspirace. Co kdybyste náhodou nevěděla, co si vzít na sebe, až půjdete třeba v horkém letním večeru na rande, večeři, tanec, či jen tak na procházku městem?

Já bych si vybrala, a vy?

Reklama