5f0c2a357b63aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park a Pískový svět
Hned tři parky na jednom místě vás čekají v horském resortu Dolní Morava. Vodní park je plný interaktivních prvků, se kterými si děti užijí zábavu, ale také se dozvědí zajímavosti o fungování přírody. Sledují tam říční toky, vodní kola, jezy i fungování vodních elektráren. V Pískovém světe si děti mohou vykopat kostru mamuta nebo si vyzkoušet rýžování zlata. V Lesním zážitkovém parku je připraveno mnoho prolézaček, létajících lián a dalších zábavných prvků. Velkým lákadlem celého resortu je obří mamut. Měří třináct metrů a je vybavený chobotovou skluzavkou.

Zážitkový park Zeměráj
V Zeměráji mohou děti dovádět na ploše devět hektarů a zároveň načerpají i nové vědomosti. Základem parku je totiž raně středověká vesnice s obyvateli lidskými i těmi zvířecími. Najdete tam například přírodní stezku naboso, dřevěné bludiště, lukostřelnici, přírodní hřiště, stanoviště s různými úkoly, zkoušení tradičních řemesel apod. Na jeden den se z návštěvníků zkrátka stávají středověcí venkované se všemi radostmi, strastmi, ale hlavně povinnostmi. Tím, že je děti nemusí plnit každý den, si je jistě užijí. Nudit se rozhodně nebudou ani dospělí. Park se nachází v obci Kovářov, v Jihočeském kraji, v okresu Písek.

Mirakulum
Milovický park Mirakulum v okrese Nymburk je už takovou výletní klasikou, ale pokud jste tam ještě s rodinou nebyli, jistě stojí za návštěvu. Deset hektarů je totiž plných zábavy a her. Park mimo jiné nabízí rozsáhlý vodní svět, lední hřiště, malou zoo, lanová centra, úzkokolejnou železnici, jízdu ve vojenských obrněných vozech, speciální program a mnoho dalšího. Jeden den vám možná ani nebude stačit.

iQlandia, iQpark a spol.
Aby děti jen tak nezahálely, je fajn spojit zábavu s poznáním, což nabízí hned několik míst v České republice. Je to například zábavní vědecký park Vida! v Brně s množstvím interaktivních exponátů, mezi nimiž je simulátor povodně, model lidského srdce nebo vodní tiskárna. V Plzni mají Techmania Science Center, v Liberci iQlandii s Planetáriem a iQpark.

Motýlí dům
Malí průzkumníci s kladným vztahem k přírodě určitě uvítají, když je vezmete do Papilonie, motýlího domu, který se nachází v centru Prahy v budově známého hračkářství. Na 150 metrech čtverečních poletuje kolem 600 exotických motýlů a při troše štěstí je možné vidět i líhnutí z kukly.

5f0c2a8ba32b9obrazek.png
Foto: Shutterstock

Svět medúz
Fascinující podívaná se vám naskytne i ve Světě medúz, v pražském obchodním centru Arkády Pankrác. Děti se tu sice tolik fyzicky nevyřádí, ale pohled na plovoucí svítící tvory by je mohl ukolébat do zenového stavu. Terapeutický účinek pomalu se pohybujících medúz je zaručen. V prostoru se můžete pokochat také ohromným akváriem ve tvaru koule, které usiluje o zápis do Guinnesovy knihy rekordů.

DinoPark, Trilopark a spol.
Děti milují dinosaury a fascinující jsou tito vyhynulí tvorové i pro dospělé. V tuzemsku je hned několik příležitostí, jak se za nimi podívat a něco se o nich dozvědět. O konkrétních dinosauřích parcích jsme psaly v článku Seznam dinosauří zábavy, na kterou můžete s dětmi vyrazit nejen o víkendu.

Herna Toboga Fantasy
Na ploše přes šest tisíc metrů čtverečních se v Praze na Zličíně rozkládá dětská herna s množstvím atrakcí, na kterých se vyřádí děti i dospělí. Vyzkoušet mohou například obří skluzavku, horolezeckou stěnu, řadu trampolín, bobovou dráhu, pavoučí věž a mnoho dalšího.

Heroland
Deset kilometrů od Kutné Hory je dětský park Heroland s množstvím trampolín, houpaček, obřím pískovištěm, pirátskou lodí, vodním světem a dalšími lákadly. Rozlohou patří k těm menším, ale zábavy nabízí hodně. Navíc se po cestě tam nebo zpátky můžete zastavit ve středověké Kutné Hoře, která mimo jiné nabízí Chrám svaté Barbory a řadu romantických uliček.

5f0c292a124eeobrazek.png
Foto: Shutterstock

Fábula
Další park se nachází v Kamenici nad Lipou v okrese Pelhřimov. Jeho součástí je zámecké venkovní bludiště, svět panenek, neomezená půjčovna kostýmů, zvěřinec, střelnice, úniková hra a absolvovat lze i pohádkovou cestu sklepením.

Krtkův svět
V krásné přírodě Horních Měcholup najdete rozsáhlý Krtkův svět. Není nouze o zvířátka, skluzavky, prolézačky, trampolíny, osvěžení v podobě vodních sprch a grilovací místa vhodná pro rodinné oslavy. Deka na piknik se bude hodit!

Čtěte také:

Reklama