Dobrý den, dnešní téma mi nedalo, abych nepřispěla.

U nás jsou spolehlivou pohromou dvě malé děti (čtyři a pět let). Skoro každý den mám pocit, že zítra už fakt skončím v Bohnicích, jestli mě tam neodvezou, tak do blázince půjdu sama a dobrovolně. 

Není to dlouho, manžel byl déle v práci a všechno doma šlo celkem hladce, děti ani nevytrhly konzolu tím, že by se houpaly na zácloně, což se jim týden před tím podařilo dvakrát. Byli jsme po večeři, děti vykoupané, voňavé – zkrátka úplně sladké, dívaly se na večerníčka a já jsem si ke zprávám chystala čaj. Nakonec ještě na záchod a spinkat.

Šla jsem jim rozestlat, když slyším, jako by ze záchodu stříkala sprcha – což bylo divné, ta je přece v koupelně! Zlověstně cákavý zvuk provázel příšerný řev mladší dcery. Stála v předsíni, dveře od záchodu otevřené a skutečně, z místnosti přímo proti mně proudy tlakové vody. První, co mě napadlo, bylo ječet taky, ale okamžitě mi došlo, že řevu už je dost a že v zadní stěně jsou dvířka a za nimi záchranný kohout, kterým jsem vodu zavřela.

Pohroma byla značná. Vzala jsem kbelík, hadr a začala uklízet. Dcera plakala, že má mokrý rukáv a chce se jí čurat. Moje odpověď byla, že já jsem mokrá úplně celá a že musím nejdřív uklidit tu spoušť. Stále mi nebylo jasné, co se to vlastně stalo. Vtom jsem si všimla, že hadice, která přivádí tlakovou vodu do nádržky, je utržená. Došlo mi, že se naše holčička asi pokoušela místo konání potřeby houpat… Na otázku, jestli na hadičku „sahala“ odpověděla, že ano, protože nevěděla, že se tohle udělá.

Zpětně už se tomu musím smát, ale věřte mi, ten večer mi do smíchu moc nebylo. Pravdou je, že se s prcky vůbec nenudím a že když jsou den u babičky, tak se mi po jejich zlobení stýská, takže fakt jsem asi zralá na ten blázinec…

Helena


Děkujeme za pěkný příběh :) Prcci jsou tedy slušná pohroma :).

Jaké jsou Vaše zkušenosti s pohromami v bytě? Co se Vám rozbilo? Nebo to někdo rozbil? Smažila jste někdy syrečky a zamořila celý byt? Nebo Vám na chodbě vytekl čpavek? Podělte se o své zážitky na redakce@zena-in.cz!

 

 

Reklama