profimedia-0606153257.jpg

Foto: Profimedia

Vévodkyně z Cambridge byla na pohřbu prince Filipa viděna v celočerném kompletu, který sestával z elegantních kabátových šatů, které navrhl Roland Mouret, a kloboučku s černým závojem. Na krku Kate zářil nádherný perlovo-diamantový náhrdelník, který nešlo přehlédnout, a na uších zase perlové náušnice.

Podle deníku The Daily Mail jde o šperky, které původně patřily královně. V roce 1982 náhrdelník nosila také princezna Diana. Té ho Její Veličenstvo zapůjčilo na hostinu, kterou uspořádali nizozemská královna Beatrix a princ Claus v paláci Hampton Court během návštěvy nizozemské královské rodiny ve Velké Británii. Šlo o jeden z Dianiných prvních královských závazků po svatbě s princem Charlesem.

e.jpgFoto: Profimedia

Kate náhrdelník z japonských perel nevynesla poprvé. Měla ho na sobě už v roce 2017, když se účastnila 70. výročí svatby královny a prince Filipa. Na pohřeb dědečka svého manžela si jej dle britského magazínu Express vzala jako poctu královně.

The Daily Mail také uvádí, že byl šperk vytvořen s konkrétními pokyny od samotné královny. Ta chtěla, aby byl čtyřřadý náhrdelník vyroben z „nejkvalitnějších kultivovaných perel“, které byly darem od japonské vlády. Náhrdelník je pak ve středu doplněn diamantovou sponou.

Královna nosila tento vzácný šperk v 80. a 90. letech. Měla jej například na večeři k 70. narozeninám bývalé premiérky Margaret Thatcherové v Londýně v roce 1995.


Zdroj: Indian Express, Daily Mail, Hello!, Express