Od první návštěvy mých rodičů u mé budoucí tchýně - teď už extchýně už uběhlo skoro 20 let, ale stále ji mám v živé paměti. Bylo to totiž představení pro jednoho herce - pro tchýni.

Už při vstupu mých rodičů do dveří začala lamentovat, že jim nemá co nabídnout k jídlu, nakonec přes ujišťování mých rodičů, že nic nechtějí a maminka, že už od té doby, co jí po mém narození zbylo 20 kg navíc, od tří hodin odpoledne nic nejí, rozdělala dva lančmíty.

Pak spustila svůj monolog, při jehož sledování se moji rodiče mimo jiné dozvěděli, jaké má problémy se sousedy, že mají děravý plot a drze si k ní chodí na návštěvu zahradou. Pro účel naší návštěvy - naplánovat svatbu to mělo význam skutečně zásadní.

Dál se asi půlhodiny věnovala traumatu své starší dcery, které ji chuděru zřejmě poznamenalo na celý život. Je totiž levačka a tchýně to líčila, jako kdyby to byl handicap zhruba na úrovni slepoty nebo těžké invalidity. Potíže, které nebohá švagrová zažívala s touhle skutečností ve škole, byly obrovských rozměrů, ale ona ji vycepovala tak, že holka nakonec psala nejlíp z celé třídy. To nám zdůrazňovala několikrát.

Pikantní na této skutečnosti byl fakt, že švagrová v té době čekala své třetí dítě a jelikož od té doby povila další dvě, své umění krasopisu pravděpodobně pověsila na hřebík a věnovala se něčemu zcela jinému.

Nakonec se stihla naplánovat i ta svatba. Bohužel. Ale to už je jiná kapitola.

hermiona


Milá Hermiono,

lančmíty jsou možná originální, rozhovory o rozbitém plotu a sousedech už dost nudné a vyprávění o traumatech s psaním levou rukou vážně hrozné. Zdá se, že pohoštění byl opravdu jen začátek všeho. Jen doufám, že jste jí nesvěřili přípravu svatebního menu ;)!

Soutěž

Druhý obrázek:Víte, o které město se jedná? Přečtěte si pravidla soutěže ZDE!
Reklama