Královnou letošní letní sezóny je jednoduchost. Střízlivé modely v čistých odstínech, s nekomplikovanými vzory a potisky, podtrhujících ženskost, eleganci a pohodlí. S parexcellence.cz jsme vybrali několik inspirací pro rozzáření vašeho šatníku.

Veselé pruhy

Je jedno, zda jsou úzké, hrubé, vertikální či horizontální. Letošní léto fandí pruhům! Mezi nejoblíbenější patří pruhy á la Bretaň, které se do světa módy dostaly díky Coco Chanel. Námořnické triko jednoduchého střihu s modrými horizontálními pruhy na bílém podkladu je vděčným kouskem outfitu, který můžete kombinovat s kalhotami či sukní. Klasická varianta námořnického stylu je podtržena barevnou kombinací bílé, modré a červené. Pokud ráda experimentujete, zkuste „modrobílé duo“ oživit zelenou, oranžovou nebo žlutou.

Spousta žen má k pruhům ostych, protože je nedokáže vhodně nosit a zkombinovat. Aktuální  kolekce módních domů, jako jsou Dolce & Gabbana, MaxMara, Jonathan Saunders nebo Missoni se staly jejich velkolepou oslavou. Ukazují, že při vhodné volbě střihů a barev lze horizontální i vertikální pruhy různých šířek a sklonů vzájemně kombinovat, doplnit jinými geometrickými motivy, potisky květů či jinými letními motivy. K tomu pochopitelně patří správně zvolená obuv a doplňky, především ve formě kabelky, šátku, pásku, vlasových ozdob a slunečních brýlí.

DolceGabbana

Foto: Dolce & Gabbana

V tónech západu slunce

Při západu slunce se vynořují vzpomínky na procházky pláží, setkání s přáteli či romantickou večeři. Míchají se v něm příjemné odstíny žluté, oranžové, ohnivé, zlaté a skořicové. Romantické až snové emoce v kombinaci s velkorysou barevnou paletou, inspirovaly návrháře k různým módním kreacím, ve kterých jednoznačně dominují šaty. Vzdušnost, lehkost a jednoduchost s efektem decentního odhalení a délkou vždy pod kolena udávají základní linii pro šaty letošního léta. Odhalená ramena, část zad či dekoltu, kombinace průhledných a neprůhledných látek, vrstvení…, tím vším se můžete inspirovat při volbě střihu pro letní šaty k běžnému nošení. V aktuální nabídce parexcellence.cz najdete v barvách západu slunce originální látky z Francie a Itálie, jako jsou hedvábný marocain, crepe satén, popelín, georgette či elastický jersey, ze kterých ušijete kvalitní letní šaty dle vašich představ. 

Foto Altuzzara

Foto: Altuzzara

Černá a bílá ve stylu Budoir

Ani v letních tipech by neměla chybět černá a bílá. Jejich provedení v uvolněné smyslnosti inspirované prostředím dámských šatníků – budoárů z období viktoriánské Francie a ze začátku dvacátého století je jednoduše fascinující. Tento styl elegance využívá střihů, forem a materiálů, jako je především hedvábí, krajka či organza, které se kdysi používaly k výrobě županů, košilek, pyžam či kombiné pro dámy z vyšších vrstev společnosti. Představuje originální a pohodlné variace šatů, letních kabátků, topů, kalhotových a sukňových kostýmů, vhodných pro denní i večerní nošení.

Foto: Calvin Klein

Foto: Calvin Klein

Mnoho módní inspirace najdete na stránkách parexcellence.cz

 

Náš tip:

Černou a bílou můžete podtrhnout barevnou obuví, kabelkou nebo doplňkem.Foto|zdroj: archivy Dolce & Gabbana, Calvin Klein, Altuzzara

Reklama