Děkujeme Prababko za váš příspěvek. To vám upřímně závidím, že dostáváte do roka tolik pohlednic! To potěší! Krásný den :)


 

Dobrý den, i dnešní téma mě zaujalo natolik, že přičiním pár postřehů. Pohlednice z cest posílám, i když je to asi trochu archaické.Mám radost, když sama objevím nějakou v poštovní schránce, a tak si myslím, že i ta moje adresáta potěší.

Chápu samozřejmě i ty, kteří je neposílají.Většinou jsou doma z cest dříve, než by pohlednice dorazila.Taky jsou na českou kapsu obrázky z krajin vzdálených i blízkých dost drahé, i poštovné není zadarmo, takže zmrzlina pro dětského cestovatele je přednější.

Dostávám opravdu hodně pohlednic od přítele z Bruselu, s ním  si dopisuji už několik desítek let.Bývaly to pohlednice především ze Švýcarska, kam jezdil s maminkou, válečnou vdovou / tatínka zavraždili v koncentráku / pravidelně do jednoho penzionu.Potom se dost pozdě oženil,manželka je Francouzka.Oba patří do tzv. střední třídy, ale důchody jim umožňují cestovat i několikrát do roka.Mám od nich  stohy pohlednic z Francie, Španělska, Nizozemí, Holandska,Velké Británie,samozřejmě i z Belgie.

Pohlednice si taky na cestách raději kupuji.

Třeba se někomu budou hodit do sbírky, ještě sběratelé jsou.Je to hezký koníček, sbírku sms nebo mms si nedovedu jaksi představit.

Prababka

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

Téma dnešního dne: Posíláte z cest papírové pozdravy, nebo SMS?

  • Posíláte rádi svým blízkým pohlednice?
  • Nebo raději píšete esemesky nebo ememesky?
  • A máte radost, když vy najdete ve schránce pohlednici?
  • Co si myslíte o zasílání pohlednic?
  • Cestujete ráda?
  • Kam jedete letos na dovolenou?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Dermacol: Revitalizační tělové mléko Sicilská pistácie, hydratační make-up Imperial a dlouhotrvající rtěnku...

derma

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je POZDRAVY Z CEST. Předem děkuju!

Reklama