62c6eaed83bdcobrazek.png
Zdroj: Metafora

V roce 2019 do Paříže přijíždí Annie Lovellová, jež bez rozmýšlení skočila po možnosti navštívit byt, který ve městě zdědila její londýnská sousedka. Vedle příjemného vytržení z každodenního života tam na ni čeká i překvapení, které možná změní celý její život – podaří se jí totiž objevit skryté deníky zdravotní sestry Beatrice Crawfordové.

62c6ebedcc6fbobrazek.png
Zdroj: Metafora

Životní příběhy dvou Angličanek, které od sebe dělí téměř století
Píše se rok 1917, Evropou zmítá první světová válka a mladá Beatrice opouští bezpečí svého domova ve Velké Británii, aby se mohla na francouzských bojištích starat o zraněné vojáky. Ani o desítky let později, když Francie podlehne nacistické okupaci a Paříž přikryje temný stín, Beatrice nedokáže jen nečinně čekat na záchranu. Komu však v tomhle novém, nebezpečném světě může věřit? Annie uchvácena strhujícím vyprávěním i nádherou Města světel skládá dohromady mozaiku dávných událostí, jež Beatrice uvedla do chodu… a které ještě stále čekají na své završení.

„Vřelý a procítěný příběh o lásce, přátelství a následování svého srdce.“
– Milly Johnson, autorka knihy Trojitý zásah

Po stopách starých dopisů s Alex Brown
62c6ec562836eobrazek.pngBritskou spisovatelku můžete také znát jako autorku románu Pohlednice z Itálie. V knize se sympatickou růžovou obálkou se seznámíte s hlavní hrdinkou Grace. Její život je nuda a jediný zdroj dobrodružství je pro ni vyklízení starých skladů. V jednom z nich objeví sbírku nevyslovitelné ceny a dopisy jisté Connie Levinové, ve kterých popisuje svoje rozhodnutí vypravit se koncem druhé světové války za svojí láskou do Itálie. Skrývají staré dopisy klíč ke šťastné budoucnosti i jejich současné čtenářky?

Román Pohlednice z Paříže vydalo nakladatelství Metafora, koupíte na e-shopu grada.cz.

Reklama