Vypadá to, že začínat článek slovy „Věříte na mimozemšťany?”  bude možná brzy hrubě neaktuální. Nedávno jsme mohli slovo existují” slyšet i z úst amerického astronauta Edgara Mitchella, jenž byl šestým člověkem na Měsíci. Uvedl, že obyvatelé jiné planety skutečně v podstatě odpovídají obecné představě. Jsou malého vzrůstu a mají oproti tělu poměrně velkou hlavu. „Naše technologická vyspělost není zdaleka tak rozvinutá jako jejich, a pokud by chtěli být nepřátelští, pak už bychom teď neexistovali,“ uvedl v rozhlasovém pořadu.

Je nutné podotknout, že podobné úvahy sedmasedmdesátiletého Mitchella dnes živí (více ZDE), navíc nevycházejí prý z vlastní zkušenosti, ale z toho, co se proslýchá.

V NASA jeho slova pochopitelně popřeli.

Někteří politici „věří“?
Je-li vesmír nekonečný, byl by asi nesmysl, kdybychom byli v celém tom nekonečnu jedinou planetou, na které je život v nějaké inteligentní formě. Vždyť i někteří naši politici v jejich existenci věří, a dokonce se nebrání myšlence dát jim volební právo. Jen nevím, jestli by Marťani nedali spíše přednost Zeleným.

Byli mezi námi?
Ale vážně...
S ohledem na všechny doklady, více či méně uvěřitelná svědectví a hlavně dochované záznamy, jimiž se hemží i bible, se i největší skeptik musí zeptat, co to tedy vlastně je, nebo bylo, co pozorují tisíce lidí nezávisle na sobě?

Jak je možné, že na dobových obrazech se vyskytují družice (nebo co to je)? Jak to, že snad všechny staré kultury hovoří o božstvech, která přišla seshora a dala jim nějaký druh informací (přinesla moudrost)? Některé dokonce hovoří o dvou božských rodech, které spolu bojovaly. Viz například severská mytologie, řecká, Aztékové...
  obraz rok 1710Holandsko rok 1660

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Freska rok 1350

 

 

 

 

 

 

 

 
Pro koho jsou notoricky známé obrázky na planině Nazca, když jsou rozeznatelné jen z letadla a kolem není žádná hora? A i kdyby byla, proč by se s tím tehdejší lidé mořili? Vydrápat se někam na kopec zkouknout pavouka a zase se lopotit dolů?

A jak vůbec věděli, že to bude z výšky rozeznatelné?

 

Kde vzali lidé starověku náměty pro své postavičky ve skafandru, nebo co to je? Jak se dostal bůh Kukulcan mezi přístroje do kabiny čehosi v poloze, v jaké je na dobové plastice? Máme mnoho otazníků i vyhýbavých odpovědí, svádějících někdy zcela nelogicky důvody na různé kulty.
Jenže i kult má svůj podklad.

Jsou tu stále?
Je mnoho svědků po celém světě, věrohodných i nevěrohodných, kteří popisují setkání s podivnými tvory většími či menšími, kteří s nimi hovořili jakousi formou telepatie a podobně.

Můžeme těmto lidem věřit, ale také nemusíme. Vždyť vědecká veřejnost se rovněž dělí na ty, kteří připouští, a ty, kteří vyvrací. I my se na takové skupiny dělíme. Jak ale vysvětlit svědectví z dob, když člověk co viděl, to namaloval nebo uplácal z hlíny či někam vyryl? A i kdyby si chtěl už tehdy vymýšlet, kde by vzal mnohdy tak věrnou předlohu? Známe mnoho vyprávění letců, kosmonautů i obyčejných lidí – známe i mnoho doložených podvrhů. Všechno ovšem podvrhy nejsou.

Kdo tedy byli ti, jejichž postavy zdobí starodávné obrazy a rytiny? Čí těla znázorňují sošky a kde vzaly starověké národy své mnohdy překvapivé vědomosti, které nějak nelze napasovat do stupně vyspělosti tehdejších kultur?

Jsou to opravdu lidé odjinud, nebo jsme to my sami třeba v daleké budoucnosti, a tímto jsme se pokoušeli změnit vlastní budoucí současnost? A pokud ano, tak proč? Kde je pravda podle vás? Lhali svědci i středověcí malíři, nebo nám lže někdo jiný?

Reklama