Čtenářka Lenig letos v jejich městečku pořádal malé Vánoční trhy. Bylo to vlastně u příležitosti rozsvěcení stromku a nechyběl ani ohňostroj. Co myslíte, přišlo dost lidí?

O tom, jestli na trhy spolupořádané čtenářkou Lenig přišlo dost lidí, si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Milá redakce, ženy a čtenáři našeho magazínu!

Tento rok jsem se vánočních trhů zúčastnila z druhé strany. A to jako jeden z pořadatelů. V rámci mé pracovní (brigádní) činnosti jsme organizovali v našem městečku akci: „Rozsvěcení vánočního stromu“. Nástup byl v 1. adventní neděli ve 12 hodin v plné síle a zbroji. U nás již vesele vládla zima, takže byl sníh a do toho mrzlo.

Nejprve jsme z našeho IC donesli hlavní postavičky do betlému, pro který naši muži udělali podsadu.

betlem

Potom kolegové navezli stánky a my jsme postavili společnými silami 6 stánků.

stanky

Dva byly naše, prodávali jsme drobné výrobky dětí, které u nás vyrábějí každých 14 dní v tzv. Tvořeníčku, perníčky, svíčky, moje vánočky, kolegyně koláčky a potom také adventní věnce, svícny, jmelí a podobné. Další stánky obsadily objednané firmy, jako třeba keramická dílna, domácí pletené a šité výrobky, grilované klobásy a v posledním stánku se podával svařák a horký čaj. Obojí se hodilo, protože mrzlo, jako když praštilo:-). Tento stánek měli „pod palcem“ starosta a místostarosta našeho města :-). Nápoje se podávaly zdrarma!

Náš stánek

stanek

stanek

Ve tři hodiny odpoledne začal vlastní program, přišlo hodně lidí, z čehož jsme měli obrovskou radost.

lide

Musím říci, že já sama jsem neutratila ani korunu, neměla jsem čas. Manžel mi koupil jak horkou klobásu, tak donesl i svařák, a já jsem pilně stála za stánkem a prodávala- celkem úspěšně. Občas jsem něco vyfotila, ale spíš fotil manželm, který zkraje pomáhal se stavěním stánků a večer s balením, při samotné akci měl však volné ruce.

Kulturní program jsme měli zajištěný díky místní ZUŠce a dalším menším hudebním tělesům. V 17,30 vybuchl obrovský ohňostroj a kolem šesté se lidé pomalu rozcházeli do svých teploučkých domovů. My sami jsme se dostali domů o dost déle, neboť jsme zase vše museli sbalit, odvézt, uklidit po celé akci a pod.

ohně

Kromě mě a manžela se celého odpoledne zúčastnili i mí kolegové, rovněž se svými nejbližšími a tak jsme svorně všichni konstatovali, že i když byla zima, bylo to dlouhé odpoledne, tak se nám všem líbilo a jsme rádi, že jsme to mohli udělat. Doufáme, že se i naším občanům odpoledne u vánočního stromu líbilo a za rok přijdou znovu.

Pohled na vánoční trhy „z druhé strany“ vám zprostředkovala,
Lenig

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 10. 12. 2012: Vánoční trhy

  • Jak vypadají letos vánoční trhy u vás?
  • Chodíte na ně?
  • Kolik na vánočních trzích utratíte?
  • Koupila jste někdy na vánočních trzích něco zajímavého?
  • Pošlete fotku z letošních vánočních trhů!

Své příspěvky a fotky (maximálně dvě ke každému příspěvku) zasílejte nejpozději 10. 12. 2012 do 14.30 hodin na emailovou adresu redakce (viz níže). Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a tím i možné získání krásných vánočních dárků od Albi: dvou Vánočních čajů a jednoho stylového diáře na rok 2013.

darky albi

Reklama