Dobrý den,

vezmu to trochu z jiné strany.

Spory mezi pejskaři a nepejskaři jsou věčné... a také nikdy nekončící téma.

Na jedné straně milovníci psů, o jejichž lásce by se ovšem mnohdy dalo pochybovat. Co je to za lásku, zavřít psa doma na několik hodin a nechat ho tam výt a truchlit? Na straně druhé jsou absolutní odpůrci, kterým vadí všichni psi bez výjimky, už jen tím, že existují.

Řekla bych, že jsem někde mezi tím. Psa bych domů nechtěla. Tedy do paneláku, k rodinnému domu určitě ano. Teď jsem sice jako nezaměstnaná doma, a tak bych se pejskovi mohla plně věnovat, ale co až půjdu do práce?

Pes zvyklý na trvalou přítomnost člověka zůstane náhle doma sám několik hodin a bude nešťastný. Vytím a štěkáním bude obtěžovat sousedy a já budu mít výčitky, že ho vlastně trápím. Na druhou stranu máme s dcerami na sídlišti mnoho psích kamarádů, které rády pohladíme. Holky nikdy nehladí psa, kterého neznají, a jsou naučené se nejprve majitele zeptat, zda pes nekouše.

Co mi však hodně vadí, je to, že jsem nikdy nikoho neviděla sebrat po svém miláčkovi hromádku. Trávníky kolem domů jsou plné výkalů, a tak v létě, kdy tu některé děti zůstávají, si musejí hrát na asfaltových chodnících. Na trávě prostě není místo.

Policistu, který by kontroloval, zda si majitelé uklízí, tady nepotkáte. A pokud někoho upozorním, že nedaleko je koš na psí exkrementy se sáčky, dočkám se hrubých urážek a upozornění, že přece za psa platí a ne málo. Raději už nic neříkám. 

Tak nevím... my přece taky platíme nájem a nechodíme dělat potřebu na trávník před barák. Pes nikam jinam než před dům nemůže a mělo by být samozžejmostí, aby po svém psu každý uklízel.
Možná jsem trochu odbočila od dnešního tématu, ale myslím, že i výchova pejskařů a nepejskařů sem patří.
 
Peguša
To není odbočení od tématu. Ve článku o psech jsem psala, že mi psí exkrementy velmi vadí. A výchova pejskařů, to je to, k čemu jsme se chtěli dnes dopracovat.
Měli by být někteří pejskaři lépe vychováni?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

Reklama