Její plakáty zdobily tisíce pracovních skříněk mužů i tisíce pokojíčků dospívajících chlapců. Blonďatá bohyně Pamela Anderson přitahovala pozornost svým vzhledem i rebelstvím. Bývalá instruktorka fitness se zvětšeným poprsím se poprvé zviditelnila v roce 1989, když si na stadionu při utkání kanadského fotbalu svlékala tričko se značkou Labatt. Všem se líbila, a proto ji následně pivovar Labatt najal jako „holku na plakát“.

image.png

Ještě v tomtéž roce nafotila Pamela svou první sérii snímků pro časopis Playboy. Zaujala tím, že se vůbec nestyděla a nevyhýbala se ani odvážným pózám. Pamela se následně objevila v několika seriálech, ale největší úspěch jí přinesla role Casey Jean Parkerové v seriálu Pobřežní hlídka (1989–2001). V něm se po boku Davida Hasselhoffa a dalších vrhala ve vykrojených plavkách do vln a zachraňovala životy.

Na večírku v roce 1994 potkala Pamela bubeníka Tommyho Lee, a přesto že se jí zpočátku nelíbil, za pár týdnů se vzali na mexické pláži v rámci jedné velké párty. Nevěsta neoblékla róbu od Very Wang, ale maličké bílé bikiny. Ženich ji doplnil šortkami. Místo prstýnků si nechali na prsty vytetovat svá jména.

5d19e3273b9d6image.png

Po nešťastném potratu se manželům v roce 1996 narodil syn Marlon. Ve stejném roce se na veřejnost dostalo video s milostnými hrátkami Tommyho a Pamely. To se neobešlo bez žalob, ale ve skutečnosti na skandálu manželé vydělali. Druhý syn Dylan se narodil v roce 1997. Manželství ovšem skončilo rozvodem a kvůli četným ostudným kauzám byla Pamela odejita z Pobřežní hlídky.

5d19e2b28de6eimage.png

Na prvního manžela si odnesla zajímavou vzpomínku. Nakazil ji totiž hepatitidou typu C, ze které se dlouhé roky léčila. Postupně vyplulo na povrch také domácí násilí, kterého se Tommy na své ženě dopouštěl. Přesto mu dala v roce 1999 druhou šanci, ale ani tentokrát vztah nevyšel.

Během let Pamela také prodělala několik plastických operací. Opakovaně si nechala zvětšit a zmenšit poprsí. Dalším jejím partnerem se stal hudebník Kid Rock. I s ním se rozešla, sešla a v roce 2006 se za něj vdala, v roce 2007 následoval rozvod. Poté se dala dohromady s Rickem Salomonem. I toho si vzala, následně se s ním rozvedla a zase si ho vzala.

5d19e38004f59image.pngFoto: Pamela v roce 2019

Pamela Anderson je dlouholetou bojovnicí za práva zvířat, vystupuje proti kožešinovému průmyslu a po vzoru Brigitte Bardot se stala vegetariánkou. Na svém kontě má také jeden důležitý milník. V roce 2016 se stala poslední nahou ženou v Playboy.

Foto: Profimedia, Shutterstock

Reklama