Je skvělé, že výrobci přírodní kosmetiky stále přicházejí s novými a novými produkty. Je to dobrá zpráva zejména pro ženy, které mají citlivou pokožku či různé dermatologické potíže a nesnesou na sobě žádnou chemii. Navíc se rozšiřují portfolia přímo českých značek. Takže člověk prospěje nejen své pleti, ale také podpoří lokální výrobce. Některé novinky jsme pro vás i otestovaly.  

Bylineo

5c8f7921c8e01image.png

Zástupkyně šéfredaktora Vendula Kubalíková poctivě zkoušela českou bylinnou kosmetiku Bylineo. Který produkt si ji získal? 

Česká přírodní bylinná kosmetika se na našem trhu teprve rozkoukává, o to raději jsem ji otestovala. Vzorků krémů jsem zkoušela hned několik. Noční krém, krém na ruce, tělové mléko... Jasným vítězem je ale JENOM krém. Lehká emulze se moc hezky vstřebávala a přitom hydratovala. Zkoušela jsem ho také jako podklad pod make-up a ani v tomto případě nebyl problém. Za mě ideální celodenní péče. Je mi moc sympatické, že výrobky neobsahují silikony, parabeny a vše, čemu se snažím vyhýbat. Jediné, co mi z široké palety kosmetiky Bylineo nesedlo, byl sprchový gel, holt mám jiné favority... Co bych ještě na závěr vyzdvihla, je, že česká firma má připravené celé sady, stačí tedy zjistit, co vám vyhovuje a pak jen objednat ucelenou péči o pleť či tělo.“
 
Rozkošné malé vzorečky od Bylineo jsem dostala k otestování i já. Nejvíce mě zaujaly dva produkty. Prvním byla regenerační krémová maska. Příjemně mě překvapilo, že vyčistila ucpané póry a zanechala hebkou pleť. Druhým produktem je Rudolfovo mazání, gel určený k regeneraci namožených svalů. Se zády mám dlouhodobě problém, takže jsem je poctivě mazala a musím říct, že se mi po aplikaci pokaždé ulevilo.

Medinatur

5c8f79339286eimage.png

Vendula nezahálela a vyzkoušela ještě novinku od značky Medinatur.

„Mnoho nocí mi dělal společnost antiage Shea Cream od další české firmy. Ten český původ je zde tedy trochu zavádějící, majitel firmy Medinatur není Čech jako poleno, ale senegalský lékář Dr. Gaye, ale právě díky němu obsahují výrobky jen ty nejlepší africké suroviny, jako je bambucké máslo, výtažky z ibišku pravého nebo habešského pepře. Antiage krém lze používat pro denní i noční potřeby a mně lépe sedl před usnutím. Konzistence není příliš hutná, na druhou stranu krásně vyživí a pleť zregeneruje. Další z přírodních krémů, které bych rozhodně doporučila.“
 
Značka Medinatur má i další produkty, které se prodávají relativně krátce, patří mezi ně nosní balzám k uvolnění ucpaného nosu nebo univerzální tělovým balzám.

Mezi české a slovenské značky, které vyrábějí přírodní, nebo dokonce bio produkty, patří také Havlíkova přírodní apotéka, Saloos, Malinna, SynCare, Purity Vision, Pimpinella, Cocoes či Onclé. Ani tito výrobci nezahálejí, ale stále přicházejí s něčím novým: 

5c8f88d207344image.png

Foto: Bylineo, Medinatur, Cocoes, Onclé, SynCare, Purity vision, Pimpinella, Havlíkova přírodní apotéka, Saloos, Malina

Přečtěte si také:

Reklama