pregnancy

Nedávno jsem se bavila s kamarádkou, která má těsně před porodem. Bavily jsme se - o čem jiném, než jak se těší na miminko a rozhodně nechce přenášet. Spiklenecky na mě mrkla a řekla, že už se domluvila s manželem, že miminko „vyženou“ sexem a ještě si při tom užijí... No nevím, když si tak vzpomenu na předporodní dobu, jestli jsem měla takové plány, jak urychlit porod. Ale myslím, že asi neměla.

Je to ale jedním ze „zaručených“ tipů, jak se tak mezi ženami povídá, že se porod urychlí. Jakou máte zkušenost vy? Raději jste volila úklid domácnosti, dlouhou procházku, nebo žhavou noc? Nebo všechno dohromady?

Jak to vidí odborníci?

Vědci z fakultní nemocnice v Ohiu zjistili, že pohlavní styk v termínu porodu vlastní porod neurychlí. Výsledky studie vědci uveřejnili v červnovém čísle 2006 časopisu Obstetrics & Gynecology.

V rámci studie se vědci dotazovali žen během prohlídek před porodem na pohlavní styk během minulého týdne. Dále hodnotili výsledek porodu, vyšetření gynekologem při prohlídce a podobně.

Z celkem 93 žen mělo 47 ( 50,5 %) pohlavní styk v termínu porodu. Výsledky studie ukázaly, že délka těhotenství byla 39,9 týdnů u žen sexuálně aktivních kolem termínu porodu a 39,3 u žen sexuálně abstinujících.

Vědci uvedli, že sexuální aktivita žen bez rizikového těhotenství není spojena s rizikem předčasného protržení plodových obalů nebo porodu nedonošeného novorozence.

Zdroj: www.ulekare.cz

Reklama