Pokoje jako z pohádky a všechno z ledu! Někdo má radši zimu a tak si místo výhledu na pláž a moře, raději vybere zimní scenérií s pohledem na polární záři. Podívejte se na hotely, které nabízí ”mrazivé” pobyty v uměle vytvořeném ledovém království.

Arctic SnowHotel&Glass Ingloos ve Finsku se skládá z několika budova a prosklených iglů. Všechny podlahy a koupelny jsou vyhřívané a hotel disponuje i několika saunami. Ab yste mohli vidět polární záři, stačí se podívat nad sebe skrz prosklenou střechu.

obr

IceHotel vyroste ve švédském Jukkasjärvi každoročně vždy v prosinci a hosté ho mohou navštívit většinou do dubna. Jde o první ”ledový hotel”, který kdy vůbec byl a o jeho výstavbu se uchází řada umělců z nichž jen patnácti se to podaří. Hostům jsou k dispozici vyhřívané pokoje či  pokoje s nábytkem vyrobeným z ledu.

svedsko

holm

Hotel De Glace se nachází v Kanadě a je celý postaven výhradně ze sněhu a ledu. Hotel má 44 pokojů a tématické apartmány, kde najdete osvětlené ledové sochy i postele, křišťálové lustry a ledovou skluzavku.

deglace

degal

Sorrisniva Igloo Hotel najdete v Norsku asi 20 kilometrů od města Alta. V pokojích vytesaných z ledu najdete postele potažené sobí kůží a vybavené spacími pytli, které vás zahřejí i v teplotách do -30 stupňů. Pro ty, které místní romantická atmosféra pohltí je zde připravená soukromá kaple, kde si mohou páry vyslovit svá ”ano”.

igloo

Iglu Village Kühtai se nachází v rakouských Alpách, pouze 35 kilometrů od Innsbruku, v nadmořské výšce 2 020 metrů nad mořem. Je situován přímo u lyžařského areálu a k dispozici je 12 nevytápěných iglů s barevným osvětlením, matracemi potažené ovčí kůží a spacími pytli.

austria

Finský Snow Village je unikátní hotel, který nabízí pokje zhotovené z ledu. Spolu s dalšími hosty se můžete vypravit na ryby, zažít jízdu na psích spřeženích anebo se vydat na sobí „safari“. Silné ledové stěny vám zajistí ničím nerušený spánek. Vyhřívaná restaurace nabízí bohatou snídani a najdete ji v 10 metrů vysokém sněhovém iglů.

snowvillage

sno

Zdroj: www.trivago.cz

Reklama