Bylinky jsou spiklenci! Tak takhle bych mohla klidně začít, spikly se proti mně a chtějí mě zničit, no vážně... začnu ale pěkně po pořádku, tak tady jsou příběhy.

1. Jak jsem pěstovala řeřichu :-)

Pěstování řeřichy prý není složité, na chleba s máslem je prý výborná, hmm, zkusím to, řekla jsem si a nasypala na vatu pytlík semínek... a...  hrůza, zapomněla jsem, že má být vata stále vlhká, semínka mi zkrátka uschla, ale to se stává, jedeme dál :-)


2. Jak jsem chtěla pomocí heřmánku blond kštici

Odvar z heřmánku, super zesvětlovač vlásků, jdu do toho! Běžela jsem do lékárny jak zběsilá a koupila kvítka z heřmánku. Jsem na dobré cestě, řekla jsem si, ale výsledek předčil mé očekávání... vlasy plné kousků žlutých středů heřmánku a nemohla jsem je dostat ven, zahrála jsem si tedy na vílu Amálku, vždyť co, svět se nezboří...


3. Petrželka je skvělá na obličejovou masku

Ha, a teď už to musí vyjít, potřebuju jen jogurt a petrželku, budu kočka, vážně:-) Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat, na pleti mi vyskákala hrozná vyrážka, hups! Připadám si jak ve večerníčku Pohádky z mechu a kapradí:-) Křemílek a Vochomůrka taky rádi experimentovali... Radši už nebudu riskovat, jsem jaká jsem a bylinky na to reagují po svém. Jo, ale dostala jsem chuť na chleba s pažitkovou pomazánkou, asi to risknu, ale sama ji dělat nebudu, letím do supermarketu. 

S láskou Radka


Vzpomínám si, jak jsem se učila vařit - mělo to velmi podobný úspěch. Ale dneska už je ze mě kuchtinka, jak má být, a ničeho se nezaleknu. Ani vlka :-). Jestli to nemáte daleko na Hradčany, klidně přiběhněte, v truhlíku mi pažitka už obrazila! Snad jaro, nebo co...

Pošlete nám svůj originální recept s použitím bylinek a my ten NEJ přiřadíme do seriálu o vaření: Bez koření není vaření a Vás odměníme kosmetikou!

redakce@zena-in.cz

Reklama