Bylo nebylo jedno království, v království vyrostlo město a nemocnice na kraji města.

Královským manželům Flinstoneovým se narodila dvojčátka - Dempsey a Makepeacová. Na předpovídání sudiček se sjel štáb Na vlastní oči a Halina Pawlowská z Žita. Dvě sudičky předpověděly dvojčátkům šťastný a bezstarostný život v Beverly Hills; když dosupěla ta třetí, v rozčilení pronesla kletbu, že až dětem bude sedmnáct, setkají se s něčím ostrým a usnou navěky. A opravdu, v sedmnácti letech snědla dvojčata ostrou feferonku a usnula.


Událost to byla tak zvláštní, že ji vyšetřovali Mulder se Scullyovou. Stejně jako Columbo a komisař Rex ale na nic nepřišli. Naštěstí ve vedlejším království žili Pavel Poulíček a Dáda Patrasová, kteří dvojčata políbili, a tak je vysvobodili. Zkrátka a dobře, byla to taková škola zlomených srdcí. Konec dobrý, všechno dobré, ale vy, děti, teď vypočtěte, kolik hodin vysílají naše čtyři televizní kanály dohromady, když první vysílá od 6.00 do 2.25 hodin, druhý od 7.45 do 0.15 hodin, třetí od 6.00 do 1.40 hodin a čtvrtý od 7.20 do 23.45 hodin?


Ne, nezbláznila jsem se, ještě ne. :-) Ale nabyla jsem dojmu, že o potěšení z téhle matematické pohádky vás prostě nemůžu připravit, i když je určená pro děti. Tak schválně, kolik hodin ta zatracená televize vysílá? ;-)

Reklama