Jak dopadne mladá úřednice, které se dvoří její zaměstnavatel, to se dočtete v pohádce, kterou k dnešnímu tématu „paralelní vztahy" zaslala do redakce čtenářka Kaylie.

Máte rády pohádky, milé čtenářky? Pokud ano, přečtěte si následující příběh, který k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Kaylie. I když možná to zas taková pohádka není...


Napíšu vám pohádku, ano? - nebo je to skutečný příběh?

Žila, byla šťastná rodinka. Měli pěkný a veliký byt, chlapečka a holčičku, hodné a chytré, dokonce i hezké dětičky... Nežili si nad poměry, ale autíčko bylo, peníze nechyběly, tatínek měl pěkné zaměstnání a byl tedy slušně placen a maminka nastoupila do zahraniční firmy, takže penízky taky byly, jen času méně, měla hodně práce, ale naštěstí nemusela nikam jezdit, bylo to blízko.

Maminka vždy, asi díky své štíhlé a drobnější postavě vypadala mladší a nebyla zrovna opice. Byla veselá, pořád se smála, věnovala se hodně dětem, do společnosti nechodili, ale stýkali se se známými, co měli děti taky tak staré, čili idylka... bavily se děti, i dospělí. K šťastnému životu víc nepotřebovali.

Ale nikdy nic není bez vady, vždy se něco najde.
Maminčin ředitel byl jen o 2 roky mladší, rozvedený - manželství bylo formální, kvůli získání občanství jeho ženy - byla emigrantka a tak se hned zas rozvedli. Jelikož nebyl zrovna lovec žen, lovil jen, co bylo nablízku. A tahle paní mu padla do oka. Stále ji tahal do ředitelny, za pracovními účely, pak si chtěl povídat o životě a jen tak....a milá zaměstnankyně ztrácela drahocenný čas. Pak tam musela zůstat, než práci dodělala, ještě v němčině, což panu řediteli nevadilo, ten měl času dost a německy uměl zcela samozřejmě, vždyť od pěti let žil v Rakousku.

Pak přišlo pozvání na večeři... šok! Ale hrdinka šla, aby to nevypadalo..., manžel koukal divně, ale povolil, vrátila se sice v pořádku, včas a bez mravní úhony, jen pohled do hlubokých očí hezkého mladého muže trochu přece zapůsobil...
Přišla služební cesta. Je zcela samozřejmé, že ač jela tři auta, milá „dáma" seděla vedle pana ředitele sama s ním v autě, jaké měla pocity, to nelze popsat. Smíšené a hodně!

Pan ředitel ji ani v místě, které nebudu jmenovat, nespustil z očí a držel se jak klíště, naštěstí byly dvě, měla tam kamarádku, o které netušil, že jsou tak zadobře, to by ji jistě taky vzal!!!!!
Pak přišlo ubytování v krásném Tyrolském domku. Všichni spali po dvou, leč čirou náhodou, pan ředitel sám, mladá paní taky a měli pokoje vedle sebe.
Tyhle náhody...
Naivce začalo konečně svítat a ke dveřím si přistrčila za notné námahy skříň. Na klepání nereagovala.

Cesta zpět se konala za hlubokého ticha, paní účetní měla v práci pak trošku peklo, vše musela dělat 3x, neb když to udělala, pan ředitel si vzpomněl, že ty peníze chtěl vlastně poslat jinam a tak dále. Došlo to tak daleko, že mladá paní odešla z podniku, ale dostala od něho týdenní školení zdarma! A slušné odstupné. Ač se jí to příčilo, jednou jedenkrát se zapřela a řekla si: „Blbý kdo dává, blbější kdo nebere, mám děti..." a nic nekomentovala, odešla z podniku, prodělala školení s certifikátem a zkouškami a odešla pracovat jinam.

Zbyly vzpomínky, pár společných fotek zaměstnanců ve firmě v Rakousku a radost, že to skončilo takto. Být tam ještě chvíli, kdo ví, jak by to dopadlo, cestičky osudu jsou nevyzpytatelné a krásný, bohatý mladý muž poplete hlavu i jiným, než byla ona. Byl nejvyšší čas, rozum zvítězil.

Stařenka dnes vzpomíná a děkuje bohu... kdoví, jak by to dopadlo a kolikrát by už byla rozvedená, v jeho stálost nevím, zda by se dalo za pár let věřit. Našla by se třeba mladší.

Zazvonil znonec, tedy zvonek a stařenka si jde ke dveřím pro důchod. A koupí vnoučatům něco pěkného, taky o ně mohla přijít.

Kaylie

Pozn.red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 1. března 2011: Paralelní vztahy

  • Prožila jste někdy paralelní vztah, anebo znáte nějaký takový ve svém okolí?

Odpověď na tuto otázku mi pište formou příběhu do dnešního tématu. Za svůj příspěvek můžete získat jako dárek knížku KRÁSA podle Vlasty Libotovské z nakladatelství Smart Press a modelingový gel Schwarzkopf Chaos Look (viz obrázek níže). Váš text, chcete-li mít šanci na dárek, ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec; zasílejte ho na adresu uvedenou níže... A nezapomeňte jako předmět e-mailu uvést heslo.

krasa a gel

Reklama