Je to tady. Opět tu po roce máme období, kdy se při každém česání zhrozíme, kolik vlasů zase zůstalo na kartáči. Zní vám to povědomě? Za podzimním zvýšeným padáním vlasů stojí hned několik příčin. Vypadávání vlasů může být způsobeno přirozenou obnovou vlasů, kdy jsou jemné letní vlásky nahrazovány pevnějšími vlasy, které budou odolnější v zimním počasí. Příčinou může být ale i zvýšený stres, který se při přechodu z pohodových letních dní objevuje. Toto podzimní padání trápí jak ženy, tak i muže. Co s tím?

650435c829696obrazek.png

1. Používejte vhodný šampon a kondicionér
Naprostým základem vlasové péče je bezpochyby dvojice – šampon a kondicionér. Pokud vás nyní trápí vypadávání vlasů, vsaďte na vlčí bob, ženšen a agáve. Tyto látky rostlinného původu jsou obsaženy v šamponu a kondicionéru od značky Yves Rocher, konkrétně v  řadě na podporu růstu vlasů. Výtažky z těchto rostlin stimulují pokožku hlavy a zpomalují padání vlasů. Svým vlasům tak pomůžete při každém mytí!

2. Dopřejte vlasům speciální péči
U šamponu a kondicionéru však starost o vlasy nekončí. Nejen při zvýšenému padání vlasů je třeba o ně dále pečovat. Intenzivní kúra proti vypadávání vlasů vám v této sezóně přijde jistě vhod. Kúra obsahuje výtažky z vlčího bobu, ženšenu a agáve a tyto látky rostlinného původu umožňují růst nových vlasů, zpomalují jejich vypadávání a podporují hustotu.
PRO TIP: Kúru aplikujte a vmasírujte do pokožky hlavy pomocí masážního kartáče na vlasovou pokožku. Ta se ještě více prokrví a kúra bude tak účinnější!

3. Česejte své vlasy správně
Možná jste to už zaznamenali, ale klasické česání od kořínků po konečky není pro naše vlasy ideální. Nejčastěji totiž máme zacuchané právě konečky a ve chvíli, kdy se horlivě snažíme uzlíky rozčesat, dochází k lámání vlasových vláken, či dokonce k jejich úplnému vypadávání. Vlasy si proto vždy začínejte česat od konečků a postupně se propracovávejte až k kořínkům.

4. Nezapomeňte na detox vlasové pokožky
Pro stimulaci růstu vlasů je důležité, aby vaše vlasová pokožka byla zbavena veškerých nečistot, které se na ní usazují, ať už se jedná o zbytky používaných produktů, či o odumřelé kožní buňky. S detoxikací vlasové pokožky vám může pomoci Detoxikační maska a peeling 2 v 1 od Yves Rocher, která pokožku jemně vyčistí. Skvělý pomocník, který se používá před nanesením šamponu!

650435b8e6a7fobrazek.png

5. Vyměňte gumičky za scrunchies
Nadměrnému vypadávání vlasů mohou napomoct i obyčejné gumičky. Že se vám to nějak nezdá? Klasické gumičky mají ve zvyku při sundávání vlasy lámat a vytrhávat. Nahraďte je scrunchies! Tyto látkové gumičky jsou šetrnější k vlasovému vláknu a nezacuchávají.

Více inspirace najdete ve videu:

65043607b4d00obrazek.png

Reklama