break

Také máte raději slunečné počasí než pošmourno s jemným deštěm, které se v posledních dnech usídlilo na obloze? Bohužel je to tak, krásné a teplé dny můžeme očekávat až na jaře.

Nevím, jak na vás, ale na mne má počasí vliv. Nerada vstávám do tmy a nemám ráda tmu, která se objevuje kolem páté hodiny. V tomto období na mě padá únava daleko víc než na jaře a v létě. Jak je většina času tma, mozek se nastavuje na spánek. S tím se spojuje daleko více stresu a únavy.

Mám blízko k pohybu – když je hezky, běhám venku. Nyní jsem musela vzít za vděk posilovnou, vyhledávám skupinová cvičení, která mě baví – což je spinning nebo zumba. Potřebuju ze sebe setřást tu únavu, nastartovat své tělo, dobít si energii, rozpohybovat se. Nebýt stále v té ospalé náladě.

Dalšími kroky, které nesmím vynechat, je dodržovat pitný režim, tak střídám ochucené a neochucené minerálky, v práci se snažím vypít aspoň jednu velkou za den, při cvičení pak další litr. Když piju málo, často mě bolí hlava.

Také si hlídám jídelníček. Když se nehýbu, sedím celý den na své kancelářské židli, jsem unavená, moc nejím, a pak to doháním velkou porcí večeře, je to špatně. A je to navíc vidět na tom, že mě škrtí kalhoty v pase, kdybych se zase nezačala hýbat a něco se sebou dělat, měla bych už problém je dopnout.

bebeTaké dbám na zdravou snídani. Abych nebyla unavená, vybírám si pokrmy bohaté na vlákninu, takové, co mi dodají energii. Buď jsou to cereální lupínky s bílým jogurtem, nebo oblíbené sušenky Bebe. Sušenku si často dám i před cvičením a zapiju ji velkým množstvím vody.

Už se těším na sluníčko, na vstávání do modré oblohy. Vzhledem k tomu, že je teprve listopad, budu si muset na takovou pohodu ještě dlouho počkat!

Jak jste na tom vy? Odpovězte na naše otázky a 3 z vás dostanou hezký kosmetický balíček! Vaše odpovědi pište prosím pod tento článek.

1/ Jak snášíte zimu - má zimní období vliv na vaši náladu?

2/ Potřebujete v zimě více energie? Jak ji doplňujete? Máte pocit, že jíte více, nebo jinak než v létě?

3/ Jak jste na tom s pohybem? Jsou vaše pohybové aktivity v zimních měsících utlumené, nebo naopak?

Reklama