pum.jpg
Foto: Shutterstock

Podzimní dekoraci ve venkovském stylu můžete zkusit podle Instagramu DIY by KreativniTechniky.cz. Je aranžovaná do podlouhlé dřevěné misky. Střed tvoří svícen ve skleněné nádobě ozdobený kouskem lýka. Po obou stranách jsou na dřevěné drti naaranžované plody kdoulovce, kaštany a menší dýně. Dozdobeny jsou drobnými šípky. Tuto dekoraci můžete položit na stůl, komodu anebo si s ní vyzdobit terasu.

Byli jste s dětmi sbírat kaštany? Ukážeme vám, jak je efektivně využít. Anne-Guro Wold na svém Instagramu ukazuje video-návod na krásný podzimní věnec. Budete potřebovat jeden slaměný základní věnec, tavnou pistoli, kaštany, malé šišky, bukvice, žaludy… zkrátka co dalšího najdete popadaného v lese. Tvoření tak můžete spojit i s příjemnou procházkou. Pak už stačí jen vše nalepit na věnec a máte hotovo. Mohou vám při tom pomáhat i děti. A pokud chcete, můžete si přírodní věnec klidně schovat až do Vánoc.

Grace Farrimond má velice kreativní Instagram, kam neustále přidává své nejrůznější nápady na tvoření. V jednom z posledních videí, s nimiž se podělila, je návod na krásnou podzimní dekoraci z dýně. Budete potřebovat jednu menší vydlabanou dýni a nějaké suché kvítí. To si můžete koupit, nebo ho možná máte usušené z vlastní zahrádky. A pokud ne, můžete vyrazit opět na procházku a posbírat nějaké listí, větvičky nebo na poli natrhat suché traviny. Krásně budou vypadat také větvičky s šípky. Pokud byste ale raději čerstvé kvítí, určitě ho také můžete využít. Doporučujeme do dýně koupit zelenou aranžovací hmotu, aby vám kytice neuvadla.

Pokud přemýšlíte, co byste mohli tvořit na podzim s dětmi z papíru, máme pro vás jeden tip. Co třeba listí? Tyto jednoduché listy můžete použít jako dekoraci vlastně i na jaře. Stačí jen hnědý papír vyměnit za zelený. Potřebovat budete jen papír, lepidlo a případně provázek na zavěšení. Lístky můžete poházet jen tak po stole, zavěsit na delší provázek vedle sebe jako girlandu na zeď či dveře anebo třeba pověsit na větvičky ve váze. Pokud vás ale napadá další využití, fantazii se rozhodně meze nekladou.

Vyrábět ale nemusíme jen z papíru. Dá se vyrábět třeba také z deky. Kreativní influencerka Deborah Ottaiano na Instagramu ukazuje, jak si vyrobit polštářek ve tvaru dýně. Budete potřebovat jednu slabší deku, nit ve stejné barvě, provázek, tavnou pistoli a nějakou výplň. Postup je pak naprosto jednoduchý, jak můžete vidět ve videu. Pár takových dýňových polštářků vám zútulní interiér a navodí podzimní atmosféru. Navíc jsou celkem originální.

Zdroje: Autorka článku, Instagramová videa

Reklama