Tento trend k nám přišel teprve nedávno a nejsem si jistá, zda se ujal. Ale ozdobné kapustičky jsou nejen krásné tvarem, ale barvou. A ještě mají jednu obrovskou výhodu. Vydrží vám i pod sněhem

m

Možná vám tato výhoda přijde předčasná, ale já bych ji vzhledem k proměnlivosti podzimního počasí moc nepodceňovala. Zatím je opravdu krásně a doufám, že to ještě nějaký čas vydrží, ale nebude dlouho trvat a podzimní mrazíky na sebe nenechají dlouho čekat. A pak budeme možná vděčné za to, že máme v truhlíku za oknem, nebo v květináči na balkoně rostlinku, která mrazíkům odolá bez velké újmy.

Mně osobně se ozdobné kapustičky moc líbí. Dokonce už jsem ji párkrát dostala i jako „květinu“ do vázy, ale co do trvanlivosti se řezaná nedá se zasazenou srovnat. Spíš bych ji jako květinu do vázy moc nedoporučovala. Snadno a rychle zahnívá, a opadávají jí listy, protože má ráda chladno a domácí teploty jí rozhodně nesvědčí.

Ale zpět ven a k truhlíkům.

Poprvé jsem se s touto ozdobnou odrůdou kapusty setkala ve Finsku. To bylo někdy začátkem devadesátých let, tedy skoro pravěk, ale tenkrát mě ten nápad opravdu nadchl.

Ano, Finové mají hodně dlouhou a tuhou zimu a přitom milují květiny a krásné věci, takže kapusta je pro ně dobrým řešením, jak ozdobit parapet, zápraží nebo schody u vchodu do domu.

Ke kapustě se hodí celá řada podzimních květin.

Od vřesů, přes chryzantémy, břečťany, hortenzie, až po ozdobné brusinky, o kterých jsme si povídaly v minulém článku.

Jak se vám líbí?

Foto: Facebook Love for all seasons

Čtěte také:

Reklama