Když si tak mapuji nové podzimní kolekce a hledám nějaký prvek, který by je stručně charakterizoval, jsem v koncích. Jako obvykle je jich hned několik. A to je pro nás jistě potěšitelné, alespoň máme z čeho vybírat.

Snad jediným společným jmenovatelem, který jednotlivé trendy spojuje, je barva. Nelze přehlédnout, že po jásavém létě nastupuje zklidnění v podobě neutrálních, zemitých odstínů, ale i chladných tónů zimy a samozřejmě nepostradatelná černá.

Venkov

Přepychové oblečení jako z idealizované venkovské utopie. Bohaté plédy, vzorované pleteniny, vlněné látky. Vše v měkkých příjemných tónech, jako by vás objala hřejivá peřina. Takhle charakterizují módní tvůrci jeden z hlavních podzimních trendů.

trend

Jak to nosit

Důležitou roli hraje textura a kombinování. Třeba kostkovaná vesta přes krátké hedvábné šaty, hustě pletená sukně s uzlíky, punčocháče a žebrovaný rolák. Ohrnuté nohavice vlněných kalhot, ve kterých vystavíte semišové kozačky. Dlouhé několikrát omotané kožené pásky, všudypřítomný denim, který jde ke všemu.

Kožešina

Zapomeňte na celé kožešinové kabáty.

trend

Co nosit

Kožešina jako vzácný akcent na doplňcích, jako jsou štoly, šály, lemy, ale třeba i kožešinové kabelky a boty.

Draperie

Když je strategicky umístěna, je to dar od řecké bohyně, říkají návrháři. Recept, jak zalichotit postavě, zajistit jí smyslnost a zamaskovat nejistotu z nedostatků. Navíc do tohoto zběsilého světa přinese nádech ženskosti.

trend

 

Co nosit

Vybírejte tkaniny s hmotností a pohybem (nechcete, aby se třepetaly). Minimální drapérie zapracuje i na denním oblečení. Látka v jemných záhybech přes jedno rameno je nejjednodušší možností. Pokud chcete zvýraznit své křivky, soustřeďte drapérie pod pas.

Nohy

Podzim přeje dlouhým a štíhlým nohám. Ať už je ukážete ve vysokých kozačkách do půli stehen nebo v minisukních, jejichž spodní lem neklesne níž než pár centimetrů pod rozkrok, zdůrazněte jejich délku. Můžete k tomu využít i těsné džíny. Čím delší, tím lepší.

trend

Co nosit?

Vzorované punčocháče, uzounké tmavé džíny, kožené kalhoty, ale můžete si vystačit i s černými legínami, které si oblečete pod krátké sukně. K prodloužení nohou vám bezpečně pomůžou černé podpatky nejméně 4 palce vysoké.

City

Když město, tak jedině v hloubi noci. Žádná romantika, ale nebezpečí a dravost.

trend

Co nosit

Všechno to začíná a končí černou. Tato barva funguje pouze, když je hluboká a sytá. Skinny džíny jsou klíčovým kusem. Ale i malé černé ozdobené řetězovým náhrdelníkem vám udělají dobrou službu.

Lesk

Tento trend opět vyvolává ducha 80. let. Ale neuchyluje se k retro. Oblečení je ve skutečnosti sportovního střihu a pozornosti se těší především materiál.

trend

Jak nosit

Pokud najdete příležitost tento styl obléknout, nezapomeňte ho odlehčit. Látky jsou samy o sobě natolik efektní, že byste rozhodně měla zapomenout na šperky a jiné blýskavé doplňky.

Jak se vám líbí podzimní trendy?

Těšíte se na některý z nich, nebo vám žádný nic neříká?

Reklama