Návrhář pracuje s tradičními látkami a střihy a interpretuje je zcela novým způsobem. Základním odrazovým můstkem jeho tvorby je šedý oblek ve stylu uniformy.

626f8ded6a884cl.jpg
Foto: Profimedia

Jeho nová kolekce má prezentovat New York jako ostrov ztracených hraček a odhalovat způsob, jakým lidé přicházejí do města, aby našli sami sebe. Návrhář oceňuje zejména skutečnost, že dnešní doba je otevřená rozmanitosti a kreativitě a umožňuje lidem, aby se i v módě realizovali podle svých představ. 

Zdánlivě nudný šedý oblek přetváří v kolekci do řady neotřelých módních kreací a kombinuje ho s motivy nejrůznějších dětských hraček. To, co Thom Browne jednoznačně miluje, a s čím čile pracuje, je vrstvení. Jeho modely rozhodně nesestávají jen z pár kusů oblečení, ale pod sukni dá klidně ještě kalhoty, pod kalhoty vysoké ponožky apod. 

Podle Vogue chtěl novou kolekcí dát najevo, že jsme všichni podivíni, kteří sice umí vystupovat jako slušní lidé, ale pod povrchem prosakuje naše kreativita. Návhář nevsadil jen na extravagantní oblečení, ale také na make-up a úpravu vlasů modelů a modelek. Bublinkové účesy vypadaly velmi zajímavě. 

Zdroje: Vogue, Thom Browne, Fashionista

Reklama