Bezpochyby jste již dávno postřehla, že se na módních přehlídkách vyskytují takové kreace, které by si normálně neoblékla ani ta nejulítlejší oběť módy. Nicméně občas se tam objeví i nějaký nositelný kousek (ano, splácaný se spoustou dalších, zcela nekombinovatelných hadříků). Zde jsem pro vás připravila výčet toho nejlepšího, co vás na podzim může potkat.
 
PRO ZAHŘÁTÍ
Na podzim potřebujeme nějaký nový svršek, protože v tričku či tenkém svetříku nám už je zima, ale v loňském kabátě bychom se asi uškvařily. Tedy do hry vstupuje nějaká slabá bundička, sáčko… Vpodstatě máte na výběr ze dvou možností. Ta první je svést se na doznívající vlně army stylu. Už ovšem bez maskáčoviny, odznaku a dokonce i khaki barvy.
Možná se ptáte, co z „military“ ještě vůbec zůstalo: střih. Stojáček, přezky a kapsičky.
 
Móda přeje šokujícím kontrastům, takže trendy velí pořídit si takovouto nádheru v nečekané růžové barvě…
 
A varianta číslo dvě? Hrát si na dámu. I když vždy ne tak docela… Každopádně se neobejdete bez saka. Co se týče materiálu ale už máte mnohem více možností. Klasický polyester atd. využijete do práce (a nejspíš navíc i vlastníte), ale na volný čas vyzkoušejte nějakou barvičku.
 
Mladistvě budete vypadat ve světlých odstínech například modré a žluté (ne výrazné!).
 
Dále noste klasické džínové – je praktické a hodí se na spoustu různých příležitostí. A v neposlední řadě nezapomínejme na tvíd. Ať už v černobílé kombinaci jako loni, anebo nově tyrkysový a růžový (oboje ve spojení s bílou). Nebo jednobarevný – sněhobílý.
 
NA NEZBYTNOSTI
Některé z nás závidí našim protějškům, že všechno, co potřebují, se jim vejde do kapes a nemusí se obtěžovat nošením jakéhokoli příručního zavazadla. Já se do této skupiny rozhodně neřadím – kabelky mám ráda a až si budete vybírat v podzimních kolekcích svých oblíbených butiků, nedáte je z ruky také!
 
Momentálně všem taštičkách vévodí dvě různá zdobení – přezky a malinké (a početné) kapsičky. Můžete nosit látkové, kožené, koženkové – prostě jakékoli vás napadnou, ale neopomíjejte i ty lakované. Obzvláště vypadají-li (ano, mají tak vypadat – ale ne takové být!) onošeně. Také byste měla do šatníku zařadit jedno „psaníčko“ – miniaturní kabelčičku akorát do ruky. Využijete ji nejen na plesy a slavnostnější okamžiky, ale nyní je moderní nosit je (v trošinku větším provedení) i do zaměstnání.
 
BOTY, BOTKY, BOTIČKY
Svět se odjakživa dělil na ženy, které milují (do této kategorie spadají i ty, co je nosí, aby byly vyšší atd.) podpatky, a na ty, co je nesnášejí, a nikdy by se je na sebe nevzaly. Ať už se hlásíte do kterékoli skupiny, mám pro vás dobrou zprávu. Návrháři vymysleli botky „placatky“ i vražedně vyhlížející jehly.
 
Nejprve se seznamte s balerínkami – obuví, ve které zvládnete být celý den na nohou i doběhnout autobus. Mají mnoho podob – mnohdy se už baletním piškotům tak moc nepodobají… Můžete je sehnat kožené, semišové, tvídově, s ozdobnou květinou… Spojuje je jen kulatá špička a chybějící podpatek.
 
Jak jsem už psala – jako druhý trend čekající na své nositelky jsou lodičky s vysokými tenoučkými jehlami. Ortopedové z nich zoufají, ale všichni známe to úžasné prodloužení nohou, přidání pár centimetrů na výšku a i optické zeštíhlení o pár centimetrů… Nemíníte-li se těchto kvalit vzdát, chtějte ty nejklasičtější střevíčky – do špičky a z černé kůže.
 
Obrázky: www.macys.com  
Reklama