Už to zase začalo. Po letní pauze se na obrazovku začínají vracet oblíbené televizní seriály a postupně se k nim přidávají ty nově natočené. Když se člověk podívá do programu, přepadne ho pocit, že vlastně neví, nač se má dívat. Ulice, Ordinace, Cesty domů, do toho Doktoři z počátků a Svatby v Benátkách… Jeden velký guláš. A k tomu všemu se někteří herci objevují v několika seriálech současně. Představme si dnes tři sympaťáky, které budeme na podzim vídat na televizní obrazovce opravdu často.

Tichý elegán David Švehlík (42)

V čem ho uvidíme: Kriminálka Anděl (Nova), Život a doba soudce A. K. (Česká televize)

Syn herce Aloise Švehlíka stál na jevišti už jako šestiletý. O herecké kariéře však v mládí neuvažoval, chtěl se věnovat teologii, kterou po gymnáziu studoval v Litoměřicích a v Římě, a filozofii – tu studoval na Karlově univerzitě v Praze. Nakonec ale přece jen skončil na DAMU a začal i hrát…Mohli jsme ho vidět ve filmech Bolero, Pravidla lži, Alois Nebel či v pohádce Anděl Páně, tančil také v show České televize StarDance.

Pokud jde o soukromí, osm let prožil v manželství s herečkou Jitkou Schneiderovou, s níž má osmiletou dceru Sofii Annu (8). Po rozvodu byl nějaký čas bez partnerky, letos se na předání Českých lvů poprvé ukázal ve společnosti s přítelkyní.

David Švehlík, Česká televize

Výstřední fešák Tomáš Měcháček (34)

V čem ho uvidíme: Svatby v Benátkách (Prima), Ulice (Nova)

Ačkoli vystudoval alternativní a loutkové herectví, objevil se mnohokrát v televizi a zahrál si v oceňovaném filmu Protektor, většina diváků ho zaznamenala až díky reklamě na jednu banku. Od té chvíle ale začal dostávat více příležitostí – s Martinem Dejdarem uváděl pořad Vylomeniny, vystupoval v show Na stojáka a získal velkou roli v seriálu Gympl.

Nyní se bude na obrazovkách objevovat opravdu denně, a to nejen díky reklamě, ale i jako zubař ve Svatbách v Benátkách a výstřední herec v Ulici. A ještě jedna dobrá zpráva pro dámy: Tomáš Měcháček je po rozchodu s herečkou Barborou Polákovou zatím stále nezadaný! 

Tomáš Měcháček, televize NOVA

Dobrák od kosti Václav Kopta (49)

V čem ho uvidíme: Ulice (Nova), Kancl (Česká televize)

V 80. letech ho milovaly všechny holky díky roli Radka ve filmu Sněženky a machři, pak ale Václav Kopta na poměrně dlouhou dobu ze širšího povědomí zmizel. Hrál v divadle Semafor a věnoval se muzice a psaní písňových textů (jeho texty zpívá Hana Zagorová, Marta Kubišová či Lucie Bílá). Návrat na výsluní mu ale přinesla až opět role Radka v pokračování Sněženek po 25 letech. Pak najednou získal roli ve filmu Občanský průkaz a v seriálech Gympl a Okresní přebor. Zde si zahrál řidiče autobusu, což byla pro něj skvělá příležitost – autobusy totiž miluje od dětství a sbírá vše, co se jich týká.

Dokonce si udělal řidičák na autobus a touží si koupit model 706 RTO. Možná si svůj sen bude moci splnit díky rolím v Ulici, kde se objeví jako bratr radního Hložánka, a v sitcomu Kancl, kde hraje arogantního Marka Chválu. „Blbové jsou mi asi souzení,“ říká k tomu s úsměvem Václav Kopta, který už je řadu let ženatý s herečkou Simonou Vrbickou a má dvě dcery – šestnáctiletou Františku a třináctiletou Janu.

Václav Kopta, televize NOVA

A na který seriál se budete dívat vy?

Přečtěte si také:

Reklama