Pro mnohé je podzim smutný, protože ohlašuje příchod zimy. Ale venku, i když je už chladno, dozrávají poslední plody a kvetou pozdní trvalky. Když vyleze sluníčko, prozáří se podzimní den ve své romantické podobě.

Všechny podzimní květiny se dají krásně kombinovat s barevným listím, dozrálými jablky nebo trvanlivějšími ořechy. Také mnoho inspirace nejdete cestou do lesa. Šišky, okrasné kůry, zkroucené větve.

dekorace

Krásou podzimu jsou růžově něžné či bílé vřesy. Vřesy a vřesovce patří k nejoblíbenějším podzimním květinám. Jejich kvítky a rozmanité odstíny jemně fialové krásně kontrastují s typickou podzimní barevností. Vřes můžete mít  v květináči, ale dá se využít i k mnoha podzimním aranžím. Podívejte se na některé nápady.

Netradičním tipem může být okrasná brusinka, která se pěstuje v mnoha barevných variantách. Od bílých až po sytě růžové bobulky, které tak nahrazují květy. Keříčky s různě barevnými bobulemi můžete zasadit do jednoho truhlíku nebo květináče, ale výborně se kombinuje i s ostatními typicky podzimními rostlinami. Skvěle jí to sluší s vřesy a vřesovci, ozdobnou kapustou, ale i s chryzantémami.

Jaké přírodní suroviny máte pro podzimní aranže nejraději? Pokud hledáte inspiraci, podívejte se na tyto krásy.

Snímky zdroj Love for all seasons.

Další naše články k této tematice:

Reklama