vinný punč s karamelem a ovocem

Inspirací pro tento úžasný nápoj mi byla nově otevřená kavárna ve Valašském Meziříčí. Vinný punč s karamelem a ovocem. Nezní to skvěle! Byl výborný a tak jsem se doma hned pustila do vaření. Ovoce, které do punče použijete, nechám na vás. Já jsem při prvních pokusech použila pomeranč a hroznové víno, výborné bude určitě i jablíčko, mandarinka nebo ananas. Záleží na chuti.

Uvedené suroviny jsou na jednu super porci punče. Namnožte si :-) S takovou pochoutkou nebude ani sychravý podzim až tak smutný.

Suroviny

1 - 2 lžíce cukru krupice, podle chuti
150 ml červeného vína
velký panák rumu
trocha vody (asi 50 - 100 ml)
ovoce
špetka skořice, případně i hřebíček

Postup

V kastrolku na rozehřáté plotynce rozpustíme cukr. Ten vysypeme na dno kastrolu a necháme rozpustit. Zpočátku nemusíme míchat, až začne lehce žloutnou, zamícháme a mícháme až do rozpuštění cukru a krásné karamelové barvy. Hlavně cukr nepřepalte!

punč

Až má barvu, jakou chceme, vlijeme vodu. Pozor, tento krok je lehce nebezpečný, voda začne ihned intenzivně bublat, tak se neopařte. Vydržíme a asi půl minuty necháme až se bublání zmírní. Poté promícháme.

Necháme vřít a přidáme nakrájené ovoce. Vřít necháme tak dlouho, než se odpaří přebytečná voda a karamel začne houstnout. Poté přidáme panáka rumu a chvíli pokračujeme ve varu. Ochutíme skořicí a vlijeme víno.

Ještě chvilku prohřejeme a podáváme v nahřátých hrníčcích.

vinný punč

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama