5bc71b4e37a35obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Projevy suché pokožky trpí značné množství lidí ve věku od 10 do 60 let. Suchou pokožku mají spíše ženy než muži. Jednou z příčin je nedostatek přirozené hydratační látky urey. V závislosti na deficitu urey kolísá stav kůže od mírně suché až po extrémně přesušenou. To může být způsobeno např. častým mytím pokožky pomocí alkalického mýdla.

5bc7316f69e4dobrazek.png

Urea se tvoří během rohovatění buněk (tvorby rohové vrstvy odumíráním epidermálních buněk), kdy dochází k rozkladu některých aminokyselin, především argininu. Nedostatek aminokyselin vede ke snížení koncentrace urey v pokožce. Nedostatek přirozených hydratačních faktorů vede k vyššímu úbytku vody a dehydrataci pokožky. Aplikace hydratačního přípravku s 3 - 5 % urey může tento úbytek nahradit a navrátit pokožku do normálního stavu.

Urea je známá především pod označením kyselina močová. Jedná se o vysoce hydratační a změkčující látku, která má na pokožku celého těla blahodárné účinky. Díky svým šetrným schopnost vyživovat i tu nejsušší pokožku ji může používat každý. Je vhodná především pro diabetiky a ty, co trápí ekzém nebo lupénka.
Reklama