shutterstock-1245526219.jpg
Foto: Shutterstock

Z letních dovolených zbyly jen vzpomínky, to však neznamená, že se musíme vzdávat pozitivní nálady a poddávat se podzimnímu splínu. Pozvěte si do bytu podzimní barvy! Červená, oranžová, žlutá, zlatavá a hnědá, to je úžasná souhra barev, díky které podzimu rádi odpustíme i deštivé počasí a sychravo. Jsou známé tím, že umí domov vizuálně prohřát, a navíc působí radostným, uklidňujícím dojmem. Dobrá zpráva je, že podzimní atmosféra se dá navodit i v moderním příbytku, kde převládá bílá či šedá, kov, sklo a strohé tvary.


5f7ee340303caobrazek.png
Dekorace jablko KIK 79 Kč / Dekorativní sušené květy Bunny Tails Bella Rose 344 Kč / Váza VETLE Jysk 499 Kč

Bytové textilie

Snad nejsnazším způsobem, jak pozvat k sobě domů hřejivý podzim, jsou bytové textilie. Ubrusy, povlečení, deky, plédy, polštáře, koberce a koberečky… Se začátkem podzimu nastává i doba, kdy více času trávíme zavření doma a chceme se cítit pohodlně. Bytový textil dokáže změnit váš byt či dům k nepoznání během chvilky a bez nutnosti velké investice. Z jaké barevné škály vybírat? „Interiérové trendy jsou proměnlivé, kdežto podzimní paleta barev je víceméně stálá. I když nabízí celou řadu odstínů, všechny spojuje to, že jde o teplejší a tmavší odstíny. Evokují klid a zpomalení, podobně jako v přírodě se vše na podzim ukládá k zimnímu spánku,“ vysvětluje Renata Stuchlíková z Koberce Trend. Pokud chcete zjemnit chladné barvy, jako je šedá a bílá, a materiály evokující chlad (sklo, kov, beton), vsaďte na hřejivé podzimní tóny oranžové, žluté nebo hnědé.

5f7ee36a6dbb0obrazek.png
Pléd Pepco / Pléd Luxor 1509 Kč / Pléd OMTÄNKSAM IKEA 599 Kč

Svíčky a světelné řetězy

Nic nedokáže navodit příjemnou podzimní atmosféru jako svíčky a světelné řetězy. Obklopte se jimi. Tenký světelný řetěz v teplých barvách můžete položit jen tak na zem, nebo třeba na poličku či ho omotat kolem čela postele. Stejně tak svíčky s podzimní vůní, třeba s hřebíčkem, červeným vínem nebo pomerančem.


5f7ee3d994354obrazek.png
Elektrická lucerna Antique Brass 33 cm Bella Rose 1499 Kč / Lucerna Pepco 129 Kč / Světelný řetěz Kik 79 Kč


5f7ee41ada8adobrazek.png
Svíčka Village Candle - Fall Festival 602 g Bella Rose 599 Kč / Svíčka Yankee Candle 623 g - Autumn Pearl 769 Kč

Když je venku sychravo, zapalte si svíčku, zabalte se do huňaté deky a čtěte. Teplo domova se vám rozlije po celé hrudi

Plédy a polštáře

Pro pocit hřejivé domácnosti jsou také nesmírně důležité polštáře a plédy. Pokud chcete mít domácnost opravdu hřejivou, dopřejte si jich hned několik. Polštáře mohou být různých druhů a velikosti, ale především načechrané a měkké.


5f7ee38603f8bobrazek.png
Pepco košík 250 Kč / Povlak na polštář Vana 719 Kč / Povlečení na jednolůžko VARBRÄCKA IKEA 299 Kč 

Kusové koberce jsou in

Kusový koberec nebo běhoun je vítaným řešením, jak vnést do domácnosti teplo domova a pocit příjemného útulna. Kromě toho, že má koberec výborné izolační vlastnosti, plní v místnosti řadu dalších úloh. Nesmíme zapomenout ani na estetickou funkci, neboť se jedná o slušivý doplněk k podlaze, který má tu moc proměnit celkové působení interiéru. Ocení ho také alergici. Koberce alergikům zlepšují kvalitu domácího prostředí, protože působí jako filtr na prachové částice, které se tak drží při zemi a nevíří se v kotoučích.


5f7ee3afb7f42obrazek.pngKusový koberec Koberce Trend 1248 Kč / Sametová stolička Harper 4059 Kč

Reklama