Foto: Profimedia
První kdo začal tuto pracovní koženou obuv vyrábět, byla americká značka Abinghton Shoe Co. V roce 1976 uvedla nepromokavé boty Timberland. Jak to tak s různými kousky oblečení pro dělníky a zemědělce chodí, v 90. letech si je oblíbili rappeři a značka se úspěchu chytla. Boty Timberlad se začaly promovat nejenom jako obuv funkční, ale jako obuv módní. Dnes se vyrábí v různých barevných provedeních a i v menších velikostech třeba pro ženy a děti.
S příchodem nového století začalo přibývat mnoho jejich kopií. Dnes kultovní hořčicově žlutou botu můžeme sehnat i v CCC nebo řetězci Daichmann. Jejich kvalita se však liší, zatímco původní dělnické, či chcete-li farmářské boty, byly z kůže a s nepromokavým filtrem, dnes si můžeme za pár stovek pořídit boty, které budou z koženky. I tak se jedná o obuv, která bude zřejmě ještě poměrně dlouho univerzálním trendy kouskem v každém dámském i pánském šatníku. Skvěle vypadají s béžovou oversized kostkovanou košilí a černými kalhotami, ale také k džínové sukni.
Nový komentář
Komentáře
Tak já bych si je koupila rovnou v prodejnách pracovní obuvi. Cena výrazně nižší a kvalita výrazně vyšší, než u těch "značkových". Nebude tam ten lesklej stromeček a další čičurky, ale to já od bot ani nechci, aby byly zdobeny pouťovými sklíčky.
Taky jsem měla farmářsky v 90 letech, kožené, stály hrůzu peněz. Naštěstí se jich potom ujala mladší sestra, ta je využila víc, měla zase jako obvykle štěstí, byly po mě jak nové. V Deichmannu bych si boty už nekoupila. Možná pro dítě, sezónu nosit a vyhodit.