Na konci srpna jsem měla možnost ochutnat nově připravované zářijové menu pražské restaurace Mlýnec u Karlova mostu. A víte co? Bylo to doslova božské...

Šéfkuchař Marek Šáda na měsíc září připravil speciální menu. Jedná se o specifické spojení sezonních potravin v nevídaných kombinacích, které mají tendenci organismus zahřát a podzimně nastartovat. Jsou jimi jmenovitě švestky a mák, které jsou součástí podzimního dezertu.

Celer, který se sklidí v září je nejsilnější. Je označován za zázračnou zeleninu plnou vitamínu. V podání Marka Šády je tady celerová polévka, podávaná s malinami   a uzeným úhořem. Září je také měsícem pórku. Ten podporuje činnost zažívacích orgánů a napomáhá ke správné funkci ledvin. V mlýneckém menu mu bude dělat společnost jehněčí konfit a české houby ze Šumavy. Pstruh, který je společně se zeleninou servírován jako předkrm, pochází z farmy Štampach od Kokořína, taktéž již zmíněný úhoř.  V zářijovém menu převažují lokální suroviny. Sezonnost naservírovaná v klasických českých pokrmech pod taktovkou vysoké gastronomie. Díky restauraci Mlýnec je česká kuchyně povýšena na světovou.

Menu bylo následující:

  • Ceviche ze pstruha, okurka, červená paprika, koriandr, tapioca chips

ceviche

  • Celerová polévka, maliny, uzený úhoř

polevka

  • Jehněčí konfit, pórek, houby

jehne

  • Švestkový tatin, mák

tatin

Celerová polévka byla dokonalá. Netradiční kombinace zeleniny s malinami mě mile překvapila a musím říct, že jsem lepší krémovou polévku ještě nejedla. Vrcholem celého menu ale pro mě byl desert – makový tatin. Tradiční francouzský zapečený koláč. Miluji mák a spojení se švestkami a studenou zmrzlinou bylo famózní. Mňam!

Takže, pokud plánujete výlet do nějaké dobré restaurace v srdci Prahy, Mlýnec je skvělá volba. Doporučuji! Nenechte si toto menu ujít.

Reklama